07 Gençlik, Antalyaspor’a istediği başkan adayını açıkladı

07 Gençlik, Antalyaspor’a istediği başkan adayını açıkladı

Antalyaspor’da yeni başkanın kim olacağı merakla beklenirken, 07 Gençlik Antalyaspor Taraftarlar Derneği, desteklediği ismi açıkladı. Dernek Başkanı Gürhan Güneyli, başkanlığı en iyi yapacak kişinin Gültekin Gencer olduğunu söyledi.

Antalyaspor’da Başkan Ali Şafak Öztürk’ün istifasının ardından yeni gelecek isim merak konusu olurken, 07 Gençlik Antalyaspor Taraftarlar Derneği desteklediği ismi açıkladı. Koza TV’de yayınlanan Kale Çizgisi’nde Koray Geçgel’in konuğu olan 07 Gençlik Antalyaspor Taraftarlar Derneği Başkanı Gürhan Güneyli, başkanlık için en uygun ismin Gültekin Gencer olduğunu söyledi.

Gültekin Gencer’in hatalarının bulunmasına karşın en doğru isim olduğunu söyleyen Güneyli, “Şu anda başkanlığı Gültekin Gencer’den daha iyi yapabilecek birisini görmüyorum. Siyasi büyüklerimizin bir çözüm bulması gerekiyor. Taraftarın sözü dinlenmiyor, faydalı olabileceğini düşünüyorum. Gültekin Gencer’in futbol bilgisi iyi, TFF ve diğer kulüpler ile ikili ilişkileri çok iyi. Antalyaspor’a kim faydalı olacaksa onun gelmesi lazım. Belki Sancar Biçikçi de faydalı olabilir. Kim faydalı olacaksa biz onu destekleriz” dedi.

Hasan Akıncıoğlu’nun geri gelmesi halinde tribünlerden çekileceklerine de vurgu yapan Güneyli, eski başkanın gerçekten Antalyasporlu olmadığını iddia ederek şu ifadeleri kullandı: “Hasan Akıncıoğlu’nun istediği taraftar, İngiliz modeli. Eline birasını, çekirdeğini alsın oturarak maç izlesin istiyor. Onun döneminde taraftar stadyumdan uzaklaştı. O başkan olursa tribünleri bırakacağız. Hasan Akıncıoğlu, gerçekten bir Antalyasporlu değil”

Programın diğer konuğu 07 Gençlik Antalyaspor Taraftarlar Derneği İkinci Başkanı Okay Arslan ise, “Futbol ne kadar sahada oynansa da Kulüpler Birliği’nde de oynanıyor. Orada da güçlü olmamız lazım. Hasan Akıncıoğlu o tarafı iyi yapıyordu ama bu tarafı iyi yapamıyordu, bizi 500 kişiye kadar düşürdü. Gültekin Gencer her iki tarafı da iyi yönetiyor” dedi.

Gültekin Gencer’e soru sormak isteyen gazeteciye tribüncü baskısı