“Abdullah Avcı Ankara’dan gelen telefonla Trabzon’a gitti”

“Abdullah Avcı Ankara’dan gelen telefonla Trabzon’a gitti”

Antalyaspor ile imza aşamasına geldikten sonra ani bir kararla Trabzonspor ile anlaşma sağlayan Abdullah Avcı’nın açıklamaları gündemdeki yerini koruyor. “Dingin denize değil, Karadeniz’e çıktım” sözlerini değerlendiren Radyospor Genel Müdürü Barış Ertül, deneyimli teknik adamı sert sözlerle eleştirdi. Avcı’nın yaptığı açıklamaları, “Hayal kırıklığı” olarak nitelendiren Ertül, Radyospor’da yayınlanan Sabah Sporu programında, “Abdullah Avcı samimi konuşmuyor. Biz senin Antalyaspor’a gittiğini, şehir gezdiğini biliyoruz. Antalyaspor’a imza atmak üzereydi, biz takip ettik, yazdık. Yalan mı söyledik? Antalyaspor’un tesislerini çok beğendiğini, Antalyaspor’da huzur olduğunu, Antalyaspor’da çalışmak istediğini haberleştirdik. Abdullah Avcı, ‘Dingin denizi bırakıp da Karadeniz’in dalgası’ sözlerine ne gerek var?”

“BİR TELEFONLA GİTTİ”

Abdullah Avcı’nın Antalyaspor ile anlaşmak üzereyken ani bir kararla Trabzonspor’a imza attığını söyleyen Ertül, “Ankara’dan gelen telefonla bir anda Antalya’yı bırakıp İstanbul’a döndü. Antalyaspor ile anlaşacağı için televizyondaki yorumculuğu bırakırken, bir anda yorumculuğa döndü ve başka bir yere gitti iş. Trabzonspor, Abdullah Avcı’yı Antalyaspor’un elinden hatırlı kişilerle aldı. Ankara’nın Karadeniz lobisiyle hareket etmek Abdullah Avcı’nın takdiridir. Abdullah Avcı’nın kararına saygı duyulmalı ama, ‘Dingin denizi istemedim dalgalı denize gittim’ deme o zaman. Beşiktaş’a imza atarken söylediklerinin hepsini Trabzonspor’daki imza töreninde söyledi. Kopyala, yapıştır yapmış. O da PR’cıların hazırladığı şeyler. Trabzonspor camiasının hoşuna gidecek şeylerin nasıl söylenmesi gerektiğiyle ilgili… Beşiktaş’a imza atarken neler söylemiş, dönün bir bakın. Şimdi aynısının Trabzonspor versiyonunu söylüor. Bir PR çalışması olduğu belli. Onu da kabul ediyorum ama samimiyetsizliği vurgulamak için diyorum; Antalya’yı gezerken, ‘huzur istedim’ derken, şimdi neden ‘dalgalı deniz istedim’ diyorsun? ‘Antalyaspor’u çok sevdim ama ben Rizeli’yim, buranın çocuğuyum daha cazip geldi, Trabzonspor’a imza attım’ de ya da hiçbir şey deme” diye belirtti.

“ÖTEKİ TARAFI KARALAMA”

Abdullah Avcı’nın tercihine saygı duyulması gerektiğini de ifade eden Barış Ertül, “Benim yadırgadığım konu; kalıp halinde söylediği sözlerin olması. ‘Dingin denizi bırakıp dalgalı denizi seçtim’ diyerek Antalya’yı adres vermesi beni rahatsız etti. Antalya’yı isterken, bir anda Karadeniz’in dalgalı denizini mi fark ettin? Neden o zaman gittin, görüştün, ‘ben burada çalışmak istiyorum’, ‘huzur istiyorum’ dedin. Hatta Trabzonspor konusu açılınca, ‘orada baskı var, siyaset var, basın var’ diyerek memnuniyetsizlik ifadeleri kullandın? Bunlar belgeyebileceğimiz şeyler değil ama gazetecilik sayesinde elde edilen bilgiler. Bir telefonla, bir lobiyle rotan değişebilir anlayabiliyorum ama en azından dönüp öteki tarafı karalama” sözlerine yer verdi.

“FIRSATI DEĞERLENDİREMEDİ”

Abdullah Avcı’nın Bordo-Mavili ekipte başarılı olmasını istediğini söyleyen Ertül, “Kariyerini Başakşehir’de yaptı. Milli Takım hocası olarak kendisini kabul ettiremedi. Başakşehir’deki başarısı şampiyonluk getirmedi ama Beşiktaş’ta bir fırsat geldi, o fırsatı da değerlendiremedi. Şimdi Trabzonspor kapısı açıldı. Elit teknik adamlar kategorisinde kalıp kalmayacağı Trabzonspor’da belli olacak. Burada da başarılı olamazsa 3 – 5 ayda hoca değiştiren takımların hocası olur” dedi.