Alanyaspor, Antalyaspor sayesinde Avrupa’ya gidebilecek

Alanyaspor, Antalyaspor sayesinde Avrupa’ya gidebilecek

Süper Lig’de sezonu 5. sırada tamamlayarak UEFA Avrupa Ligi’ne katılma hakkı kazanan Aytemiz Alanyaspor, Antalyaspor sayesinde Avrupa’ya gidebilecek.

Turuncu-Yeşillilerin maçlarını oynadığı Bahçeşehir Okulları Stadyumu’nun UEFA kriterlerine uygun olmadığı ortaya çıktı.

19 Haziran’da Türkiye Futbol Federasyonu tarafından duyrulan UEFA Kulüp Lisansı almaya hak kazanan ekiplerin arasında yer alan Alanyaspor’un, lisans hakkını kendi stadyumuyla değil, Antalyaspor’a ev sahipliği yapan Antalya Stadyumu sayesinde aldığı belirtildi.

Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Alanyaspor Kulübü Başkanı Hasan Çavuşoğlu, “Stadımız, UEFA kriterlerine uygun değil. Lisansı aldık ama Antalyaspor’un stadını göstererek aldık. Bu, çok üzücü bir durum” dedi.

Maliyeti 90 milyon TL!

UEFA’dan gelen heyetin de Bahçeşehir Okulları Stadyumu’nun kriterlere uygun olmadığı yönünde hazırladığı öğrenildi. Raporda; tribünlerin çatısını tutan direklerin ortadan kaldırılması gerektiği, yetersiz saha aydınlatmasının güçlendirilmesi, naklen yayın için gerekli kablolama işlemleri, VIP tribün ve basın çalışma alanlarındaki fiziki yetersizliklerin giderilmesi, ilk yardım odalarının artırılması, panoramik stüdyo yapımı gibi önemli eksikliklerin giderilmesi, aksi halde UEFA maçlarının burada oynanamayacağı belirtildi.

Tüm bu eksikliklerin giderilmesi için de yaklaşık 90 milyon TL bütçenin gerektiği de gelen haberler arasında yerini aldı.