Ali Şafak Öztürk, Antalyaspor Kulübü Derneği Başkanlığı’na adaylığını resmen açıkladı ve FLAŞ çağrıda bulundu

Ali Şafak Öztürk, Antalyaspor Kulübü Derneği Başkanlığı’na adaylığını resmen açıkladı ve FLAŞ çağrıda bulundu

Koza TV’de ekranlara gelen Kale Çizgisi programında Koray Geçgel’e açıklamalarda bulunan Ali Şafak Öztürk, Antalyaspor Kulübü Derneği Başkanlığı’na adaylığını resmen duyurdu.

Antalyaspor Kulübü Derneği üyeliğinin onaylandığını belirten Öztürk, “Kulüp Derneği Başkanlığı’na adayım. Kesinlikle. A.Ş Başkanlığı ile birlikte bütünlüğün olması için bu gerekiyor. İki tarafa aynı kişi tarafından yönetilmeli. Dedikodu ve haber çıkartanları bizde görüyoruz. Davul – tokmak sözünden ilerleyebiliriz. Benim isimlerle sıkıntım yok. Sistemi konuşuyorum. Dernek ve AŞ başkanı aynı isim olmalı. Dernek başkanlığı için adı geçen isimler neden A.Ş başkanlığı için ortaya çıkmıyor? Ben finansal riske gireceğim, stres yaşayacağım, sıkıntılarla uğraşacağım ama benim üstümde Dernek Başkanı olacak. Bu doğru bir sistem değil. Dernekte de A.Ş’de de gerçekten Antalyaspor için sadece elini taşın altına değil bütün bedeninin taşın altına koyacak insanların bir araya gelmesi gerek. Bunu yapabilmek lazım. Önemli olan bu” dedi.

“Kulübü ele geçirecek dedikoduları çıkarılıyor”

Antalyaspor Kulübü’nü ele geçirecek diye dedikodu çıkarıldığını ifade eden Öztürk, “Buna en az ihtiyacı olan benim. Ben geçen sezon devre arasında oyuncuları satıp gidebilirdim yapmadım. Biz iftira atanlar kefalet koyduğumuz paranın 10’da 1’ini kefalet olarak koysun. Hibe ettiklerimiziden bahsetmiyorum. Şunun adamı, bunun adamı olmadan, Antalyaspor üst kimlik olmalı. Bazı insanlar kendi çıkarları uğruna dedikodu çıkartıyor. Zaten dedikodu çıkaranlara profillerine bakıyorsunuz menfaat peşinde koşan kişiler. Önceki başkanlığım döneminde Nafız Tanır’dan derneği bizi bırakma teklifi gelmedi ama biz o dönemde de sistemin yanlış olduğunu söylemiştik” ifadelerine yer verdi.

“Dernek Başkanı olmazsam, A.Ş. Başkanı da olmam”

Antalyaspor Kulübü Derneği seçimleri öncesi pek çok ismin başkanlık için konuşulduğunu sözlerine ekleyen Öztürk, “Derneğe aday olan varsa A.Ş’ye de aday olsun. Çünkü ben Dernek olmazsa, A.Ş Başkanlığı yapmam ama başka bir kişi Dernek Başkanı ve A.Ş başkanı olur ben de kulüp doğru bir sistemle yönetilirse elimden gelen desteği veririm. Antalyaspor Vakfı ile ilgili bir düşüncemiz şu anda yok. İlerde ne yapabileceğimize bakarız. Şu anda Dernek ve A.Ş üzerinde duruyoruz” diye konuştu.