Ali Şafak Öztürk: Gençlere önem veriyoruz

Ali Şafak Öztürk: Gençlere önem veriyoruz

Antalyaspor, Oflaz Kemer Kartalları Gençlik ve Spor Kulübü futbolcuları 2006 doğumlu Akif Büyük, 2008 doğumlu Emre Hamdi ve Ahmet Güven’i transfer etti. Hasan Subaşı Tesislerinde Antalyaspor Başkanı Ali Şafak Öztürk ve alt yapı sorumlusu Sedat Karabük ile bir araya geldiler.

Oflaz Kemer Kartalları Gençlik ve Spor Kulübü bölgenin gururu olmaya devam ediyor. Son dönem yetiştirdiği 4 futbolcusunu Antalyaspor alt yapısına veren kulüp hedeflerini yüksek tutuyor.

Geçtiğimiz yıl Kaan Alp’i Antalyaspor alt yapısına veren Oflaz Kemer Kartalları Gençlik ve Spor Kulübü bu yılda Akif Büyük, Emre Hamdi ve Ahmet Güven’i Antalyaspor’a verdi.

Antalyaspor Başkanı Ali Şafak Öztürk alt yapıya önem verdiklerine dikkat çekerek, “Türk sporunun geleceği, Türk futbolunun geleceği artık alt yapılardan oluşuyor. Son zamanlarda Türkiye’den transfer olan Avrupa’ya giden Türk oyuncuları da görüyoruz. Bu da bizi gururlandırıyor. Antalyaspor olarak önümüzdeki beş ve on yıllık süreçte altyapıdan iskeletimizi oluşturacağız. Alt yapıdan gelen Doğukan ve Bahadır gibi gençlerimiz ilk on birde yer buluyorlar. Bu çok sevindirici. Amacımız bu sayıyı her sene daha da arttırarak alt yapının daha da belirgin olduğu bir Antalyaspor oluşturmak hedefindeyiz” dedi. (Kemer Kent)