Ali Şafak Öztürk ile Nafız Tanır seçim öncesi bir araya geldi

Ali Şafak Öztürk ile Nafız Tanır seçim öncesi bir araya geldi

Antalyaspor Kulübü Derneği Olağanüstü Genel Kurulu öncesinde mevcut Başkan Nafız Tanır ile Başkan Adayı Ali Şafak Öztürk, ilk kez bir araya geldi.

Antalyaspor Kulübü Derneği bünyesinde yer alan voleybol takımının tanıtım toplantısın bir araya gelen ikili, 15 Eylül’de çoğunluk sağlanmaması halinde 22 Eylül’de yapılacak seçim öncesi açıklamalarda bulundu.

Ali Şafak Öztürk’ün adaylığını değerlendiren Başkan Nafız Tanır, “Ali Şafak Öztürk, televizyon programında adaylığını açıkladı. Hayırlı uğurlu olsun. Her üye başkanlığa aday olabilir. Şu an 330 civarında oy kullanacak üye var. Aidatların yatırılmasıyla bu sayı 400’e ulaşabilir. Çok önceki yıllarda çift adaylı seçimler oluyordu. Antalyaspor Kulübü Derneği’ndeki her üye aday olabilir. Hepsinin hakkı…” diye belirtti.

Adaylığını açıklayan Ali Şafak Öztürk ise, sistemin yanlış olduğunu ifade etti. Dernek ve A.Ş’nin başkanının tek isim olması gerektiğine vurgu yapan Öztürk, Nafız Tanır’ın da deneyimlerinden faydalanabileceğini söyledi:

“Nafız Tanır; uzun süre Dernek başkanlığı yapmış bir isim. Kendisinin tecrübelerinden faydalanmak isterim. Aday olma nedenim, sistemin bu şekilde doğru olduğuna inanıyorum. Dernek içerisinde şehri temsil eden önemli insanlar olmalı. Bu yapıyı da en iyi bilenlerden birisi Nafız Başkan’dır. Sistemden dolayı doğan bir ihtiyaç var. Ben, taraftarın isteğiyle göreve gelsem de Dernek’te farklı bir yapının olduğunun farkındayım. Bunun da sorumlulukları var, umarım Antalyaspor için hayırlı olur.”