Ali Şafak Öztürk: Kutuplaştırmaya çalışıyorlar! ‘Bir’ olmalıyız…

Ali Şafak Öztürk: Kutuplaştırmaya çalışıyorlar! ‘Bir’ olmalıyız…

Antalyaspor Kulübü’nde UEFA Kulup Lisansı’nın alınması için herhangi bir engelin kalmadığının açıklanmasının ardından Eski Başkan Ali Şafak Öztürk’ten de destek mesajı geldi. Antalyaspor’un başarısı için ‘Bir’ olunması gerektiğine vurgu yapan Öztürk, camiayı ayrıştırmaya çalışanların da olduğunu ifade etti.

Öztürk’ün yaptığı yazılı açıklamanın tamamı şu şekilde:

“Geçmişte birçok kez aştığımız zorlu engellerden iyi biliyoruz ki, çok emek isteyen ve kolay olmayan bir lisans sürecinin aşıldığını mutlulukla öğrenmiş bulunmaktayım.
Artık Antalyasporumuzun her sezon başında koyduğumuz ve yaklaştığımız hedef doğrultusunda Avrupa kupalarına katılımı için tek bir maçı kaldı.
Lisans sürecinde başta Mustafa Yılmaz’a, Emin Hesapçıoğlu’na, Antalyaspor Yönetimi’ne ve emeği geçen herkese tebrik ve teşekkürlerimi sunarım.
Şimdi tarih yazmak için birlik olma zamanı! Bu sürecin önemini camia olarak anlamamız ve birbirimize sıkıca sarılıp takımımıza koşulsuz destek olmalıyız! Takımımızın sahada durduğu gibi bizde saha dışında bir bütün olarak durmalıyız!
Maalesef geçmişte olduğu gibi son zamanlarda da görüyoruz ki Antalyasporluyum diye geçinen bazı kişiler, Antalyaspor üzerinden kişisel kin, nefret, çıkar vb. duyguları ile bütünleşmiş olan bizleri ayrıştırmaya, kutuplaştırmaya çalışıyorlar. Bu düşünceleri ve bu düşünceleri eyleme/söyleme döken zihniyeti camiamızdan arındırmamız lazım!
Bildiğiniz gibi şu anki yönetimimizde önemli görevleri alan isimler asbaşkanlıklarımızı yapmış, beraber çalıştığımız, sevdiğimiz, değerli insanlar. Her platformda bu kulüp için yaptığımız fedakarlıkları vurgulayan, hala sıkça yanımıza karşılıklı istişareye gelen, bir telefon uzağımızdaki insanlar. Yani biz ‘BİRİZ’ ve güçlü olmak için ‘BİR’ olmak zorundayız!
İşler kötü gitseydi bize ‘takımın mimari sizsiniz’ diye sallayacak, ilgilenmesek ‘arkalarını dönüp gittiller’ diye eleştirecek zihniyet, şu anda başarınında bize mâl olmasından korkuyor! Korkmayın! Bizler farkındayız ki tarih bu başarının baş mimarlarından olsak da bizleri yazmayacak. Ama farkındayız ki tarih ANTALYASPOR’u yazacak!
Sizde bunun farkına varın artık!
Biz BiRiz
Biz ANTALYASPORUZ”