Ali Şafak Öztürk: O gün o krediyi çekmeseydik…

Ali Şafak Öztürk: O gün o krediyi çekmeseydik…

Antalyaspor’da ikinci kez başkanlık koltuğuna oturan Ali Şafak Öztürk, gündeme dair çarpıcı açıklamalarda bulundu. En çok eleştiri aldığı kredi çekme olayıyla ilgili olarak konuşan Başkan Öztürk, o dönemde kredinin çekilmemesi halinde kulübün çok zor günlerden geçeceğini ifade etti.
Kendi kefaletlerini ortaya koyarak kredi alındığına dikkat çeken Öztürk, “İlk başkanlığım döneminde kefaletimizle kredi çekmesek Antalyaspor daha önceden sıkıntılar yaşardı. Tüm gelirleri temlik altında olan bir takım vardı. Oyuncuların parası, maaşları ödenmesi gerekiyordu. Kredi çekildi. Biz göreve geldiğimizde 189 milyon TL borç açıkladık ama reele baktığımızda, ilerleyen süreçte bu borcun daha da çok olduğunu gördük. Çok sayıda oyuncu vardı. Borç olarak gözükmeyen ama ilerde sözleşmesini fesih ettiğimiz oyuncular ortaya çıktı Oyuncularla şişirilmiş sözleşmeler yapılmıştı. Kendi döneminin borçlarının oyuncuların sözleşmelerini ilerleyen yıllara eklemişler. Bunun gibi daha birçok örnekler verebiliriz.
Önceki dönemden 200 milyon TL’nin üzerinde borç vardı bunu da kredi ile kapattık. Burada ciddi bir riske girmiştik. Bırakıp kaçtı denen biz bu riske girdik. Bizim girdiğimiz riskin %1’ine bile girilemezken bunu yaptık. Antalyaspor’da sözleşmesini fesih ederek giden oyuncularla görüştük. Kendi alacakları dışında para istemeyecekler inşallah. İlk görüşmelerimiz olumlu geçti” dedi.

“Stadyum için sponsorluk parasını kasaya koyduk”

Stadyuma isim sponsorluğu ile ilgili olarak gereken miktarı kasaya koyduklarını ancak ismi kullanmadıklarına vurgu yapan Öztürk, “Stadyum sponsorluğu için parayı verdik ama ismimizi kullanmayın dedik. Göğüs reklamı içinde aynısını yaptık. Parayı verdik, bizim reklamı kaldırın, satın, kulübün kasasına para girsin dedik. Helali hoş olsun dedik. Beni bu kadar insan istiyorsa, seviyorsa bir şey var demek ki. İnsanlar lütfen biraz daha aynaya bakara ilerlesin. İkinci kez göreve geldiğimiz süreçte yaşananlar yanlıştı. Önceki yönetim öncelikle kur farkı ile kendi paralarını istememeliydi. Önceliğimiz transferler olmalı, lisanlar olmalıydı ama son güne kadar kaldı. Çok yoğun bir gün geçirdik” diye belirtti.