Ali Yılmaz’ın konuşması büyük yankı uyandırdı

ali-yilmaz

Antalyaspor Kulübü Derneği, Divan Kurulu toplantısında hararetli tartışmalar ve eleştirilerle geçerken en büyük yankı uyandıran konuşma aynı zamanda Antalyaspor Vakfı Başkanı Ali Yılmaz’dan geldi.

Ali Yılmaz’ın konuşması kongre salonunda en fazla alkışı almasıyla dikkat çekti.

Yılmaz, her ne kadar Antalyaspor Vakfı Başkanı olsa da Antalyaspor Kulübü Derneği Üyesi ve Antalyaspor taraftarı olarak söz aldığını belirterek konuşmasını yaptı.

Teşekkür konuşması
Antalyaspor Kulüp Derneği yönetimine, yeni tesislerin yapılması süresince takip ve ısrarcılığı ile 10’a yakın amatör branşta faaliyet göstermesinden dolayı teşekkür eden Yılmaz, “Antalyaspor’a yeni tesisler ve Antalyaspor Koleji’ni yapacak olan, yeni stadımızın kazandırılması için büyük çaba sarf eden ve Antalyaspor futbol takımının şampiyonluğunda maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Menderes Türel’e de şükranlarını sundu.

Antalyaspor A.Ş’nin tekrar süper lige çıkmasından dolayı emeği geçen başta başkan ve yönetim kurulu olmak üzere herkese teşekkür ederim diyen Yılmaz, ardından Antalyaspor A.Ş’ye çeşitli eleştirilerde bulundu.

A.Ş’ye eleştiriler
Antalyaspor’un altyapıda geriye gitmesi, kulüpten randevu alarak bile içeriye giremeyecek menajerlerle birlikte olunması ve tribün grupları, amigolarla haddinden fazla ilişkiler kurulmasından dolayı rahatsızlığını bildiren Yılmaz, “Bu ve benzeri yanlışlar Antalyaspor’un onarması güç sorunlar yaşatacaktır” dedi.

Geçmiş yıllarda yapılan çalışmalar sonucunda oluşturulan altyapıda şimdiden 3 oyuncuyu Beşiktaş ve Bursaspor aldığını belirten Ali Yılmaz, “Bir kaç oyuncumuz daha farklı kulüplere gideceğini duyduktan sonra bu çocukların Antalyaspor’da kalması için elimizden geleni yaptık” ifadelerini kullandı.

Kongre hakkında
Antalyaspor A.Ş’nin kongre süreci hakkında da konuşma yapan Yılmaz, “Camia içerisinde ciddi anlamda Antalyaspor A.Ş’nin seçimli kongre yapması isteği var. Benim kişisel fikrimde bu yönde, A.Ş Başkanı Sn. Gültekin Gencer’e de bu fikrimi ilettim. Kongreye git aday çıkmasa bile güvenoyu almaya çalış dedim. Düşüncemi bizzat ilettim” dedi.

Antalyaspor A.Ş kongresi üzerinden reklam yapılmasına kesinlikle karşı olduğunu ifade eden Yılmaz sözlerini şöyle bitirdi: “Kongre konusunda en hassas olduğum nokta ise Antalyaspor üzerinden reklam yapılması. Geçtiğimiz yıllarda adayım deyip, gazetelerde manşet olup son gün ortadan kaybolan kişileri biliyoruz. Kongreyi reklam aracı olarak kullanılmasını kesinlikle karşıyım.

Bu yüzden gerçekten samimi, yönetimi belli olan, proje ve kaynakları tatmin edici olan aday veya adaylar varsa kişisel olarak Antalyaspor A.Ş’nin kogreye gitmesi için tüm yetkimi kullanacağım. Ancak bu adaylar medyaya, twittera değil Kulüp Derneği veya Antalyaspor Vakfına gelsinler sunumlarını yapsınlar”