“Anderlecht Mukairu’dan memnun”

“Anderlecht Mukairu’dan memnun”

Antalyaspor’dan Belçika’nın Anderlecht takımına kiralanan Paul Mukairu hakkında menajeri Serdar Ertemçöz, açıklamalarda bulundu.

Transfer sürecini anlatan Serdar Ertemçöz, İtalya ve Hollanda’dan da Mukairu için teklifler olduğunu fakat; Belçika’nın market değerinin ve Anderlecht’in yaklaşımının transferi belirlediğini şu sözlerle anlattı: “1 yıllık kiralık, satın alma opsiyonu da 2.5 milyon Euro şeklinde anlaştık. Koronavirüs sebebiyle çok kolay bir transfer olmadı. Farklı ülkelerden de takip ediyorlardı. Canlı gelip izleyenler de vardı. Benimle ve Antalyaspor ile irtibata geçen kulüpler vardı. Koronavirüs bazı kulüplerin şartlarını değiştirdi. Gelip izleme planları olanlar da bunu gerçekleştiremedi. Anderlecht’in ilgisi hep vardı. Anderlecht’in resmi bir teklifi oldu. Sonrasında kulüpler arasında yazışmalar oldu ve anlaştılar. Biz de görüştük. O süreçte İtalya ve Hollanda’dan da teklifler vardı. Ama Belçika’nın potansiyeli, Anderlecht’in ilgisi tercih sebebimiz oldu.”

Mukairu’nun yetenekli bir oyuncu olduğuna dikkati çeken Ertemçöz, Anderlecht’in oyuncunun bonservisini alma ihtimalinin yüksek olduğunu söyledi. Oyuncunun menajeri, “Futbol çok değişen bir oyun. Uzun vadeli konuşmayı çok doğru bulmuyorum. Ancak; şu ana kadarki orada kalıcı görünüyor. Takımı da kendisinden memnun. Son maçta yenilgi yaşadılar ama 85 dakika oynadı ve asist yaptı. İlk maçında gol attı. Hocası ve kulübü kendisinden çok memnun. Satın alma opsiyonunu kullanacaklarını düşünüyorum” ifadelerini kullandı.