Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı’ndan Nafız Tanır ve Dündar Uluğkay’a eleştiri

Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı’ndan Nafız Tanır ve Dündar Uluğkay’a eleştiri

Antalya Gazeteciler Cemiyet Başkanı Mevlüt Yeni, köşe yazısında Antalyaspor Kulübü Derneği Başkanı Nafız Tanır ve Antalyaspor Vakfı Başkanı Dündar Uluğkay’ı eleştirdi.

Mevlüt Yeni, Ali Yılmaz’ın Antalyaspor Vakfı Başkanlığı döneminde görev aldığını hatırlatarak “Yanlışları söylüyorduk, sonra istifa ettik ama kimse bize niye istifa ediyorsunuz diye sormadı. Çünkü işlerine öyle geldi” dedi.

Mevlüt Yeni’nin yazısında öne çıkanlar şöyle;

Sosyal medya hesaplarımdan da yazdım. Aslında Antalyaspor gibi hepimizin ortak değeri olan bir kulübün geleceğinin 3-5 kişinin elinde tekelinde olması konusu tartışılmalıdır. Baştan beri Antalyaspor’un delege yapısı ve başkanın seçim yönteminin doğru olmadığını savunuyorum. Antalyaspor Anonim Şirketi’nin kurulmasına karşı değilim. Antalyaspor’u yönetecek kişinin seçim sistemine karşıyım. “Aman efendim, ne yapalım sistem bu” demek işinize geliyor tabi. Kurum olmak, büyük kulüp olmak AŞ’nin büyük hissedarı iki kurum olan dernek ve vakıf başkanlarının istediği adamı seçmesiyle mi oluyor acaba?

Büyük kulüplerin hemen hemen tamamın derneği, vakfı  ve anonim şirketi var mı var? Peki, bu kulüpler başkanını nasıl seçiyor? Tabi ki kongre delegeleri seçiyor. Vakıf ve dernek başkanları bir araya gelip “Şunu başkan seçtik” demiyor.  Böyle kafaya böyle şapka misali, bu sistem değişmedikçe Antalyaspor güdük kalmaya, ileri değil, geri geri gitmeye mahkumdur.

Dernek Başkanı Nafiz Tanır ve Vakıf Başkanım Dündar Ulukay bana gücenmesin ama bu kulüpte gerekli reformları yapmadıkları için en az seçtikleri başkan kadar her şeyden sorumludurlar. Borçtan da sportif başarısızlıklardan da…

Siz ikiniz bir olup istediğiniz başkanı seçip istediğinizi görevden uzaklaştırabiliyor musunuz?  Evet, bunu rahatlıkla yapabiliyorsunuz. Bugüne kadar da yaptınız. O zaman olup biten her şeyden sorumlusunuz arkadaş.  

Bende gelmiyorum bir yıldır maçlara çünkü soğuttunuz bizi kulüpten…

Ben de iki dönem Gültekin Gencer döneminde Ali Yılmaz ile birlikte vakıf yönetiminde bulunduk. En son Vakıf Başkan Vekilliği’nden istifa ettim. Hiç kimse sormadı “Bunlar niye istifa etti?” diye. Çünkü, biz içeride yanlışları söylüyorduk elbette bu kimsenin işine gelmiyordu. Antalyaspor Vakfı’nda kurucu kurumlar temsil ediliyor, şu anda Antalya Gazeteciler Cemiyeti’ni kim temsil ediyor acaba? Bu durum kimseyi rahatsız etmez çünkü işlerine gelmez…