Antalya’da kazan kaynıyor.. Nafız Tanır ve Gencer’in umudu Bakan Çavuşoğlu

mevlut-cavusoglu-gultekin-gencer

Bekir Kumbul – Mahmut Akkaş dönemi ile birlikte tarihin en karanlık dönemine imza atan Gültekin Gencer ve Nafız Tanır’ın kırmızı-beyazlı kulübü ele geçirmek için planlar yaptığı ortaya çıktı.

Antalyaspor’da menajerlere ve çeşitle karanlık yerelere paraların saçıldığı Gültekin Gencer döneminin en büyük savunucusu olan Antalyaspor Kulübü Derneği Başkanı Nafız Tanır’ın halen görevine devam ediyor olmasının gelecek planlar ile ilgili olduğu iddia edildi.

Adeta Antalyaspor’u kasasının boşaltıldığı dönemde başkanlık yapan Gültekin Gencer, yakın çevresine ve bazı taraftarlara haberler gönderdiği “Ali Şafak Öztürk, bırakacak ve ben geri döneceğim” mesajı yolladığı kaydedildi.

Bu mesajın hemen ardından sosyal medya da bazı taraftarların Gültekin Gencer’i öven mesajlar paylaştığı da görüldü.

PERDE ARKASI
Gültekin Gencer ve Nafız Tanır’ın, Antalyaspor’a karşı olan iştahlarının kabarmasının en büyük nedeninin Bakan Mevlüt Çavuşoğlu ile ilişkilerini yeniden pozitif yönde ilerletmesi olduğu belirtildi.

Önümüzdeki yerel seçimde Menderes Türel’in aday olmama ihtimali veya Başkan Ali Şafak Öztürk’ün kırmızı-beyazlı kulübü bırakma isteğinin ortaya çıkma ihtimali Gencer ve Tanır’ın iştahını kabartıyor.

Antalyaspor hisselerinin %56’sına sahip olan Antalyaspor Kulübü Derneği Başkanı Nafız Tanır’ın, arka planda bir çok ismi üye yaptığı ve kendisini desteklemeyenleri de üyelikten çıkarmak için çaba sarfettiği de öğrenildi. Üye hakimiyetini elinde bulundurmak isteyen Tanır’ın, gelecek planlarında bu kozunu da kullanmakı istediği ifade edildi.

Söz konusu operasyonun medya kısmını ise Hürses gazetesinin üstlendiği Antalyaspor’a karşı negatif haberlerin ve köşe yazılarının bu gazete ile paylaşıldığı ayrıca Nafız Tanır’ın, kaybolan imaj ve güvenilirliğinin tekrar kazandırılması için bu gazetede özel haberler yapıldığı görüldü.

Antalyaspor Kulüp tarihinin en başarılı dönemi geçirilirken borçların azalması ve kulübün kendi kendine yönetilebilecek seviyeye doğru ilerlemesi de Tanır ve Gencer’in iştahının kabarmasında önemli rol oynadığı iddia edildi.

nafiz-tanir-gultekin-gencer-dundar-ulugkay