Antalyaspor Basketbolda kriz

Antalyaspor Basketbolda kriz

Antalyaspor’da Başkan Ali Şafak Öztürk’ün görevi bırakmasının ardından sıkıntılar baş göstermeye başladı. Kırmızı-beyazlı kulüp bünyesinde bulunan Antalyaspor Basketbol takımının maaşlarının ödenemediği belirtildi.

Hürses gazetesinde yer alan haber şöyle;

“Antalyaspor Basketbol takımında 10 Aralık itibariyle sporcuların maaşlarının ödenemediği belirtilirken, takımın 600 bin dolara ihtiyacı olduğu belirtiliyor. Ciddi bir emek harcanan ve ligde şampiyonluk mücadelesi veren kırmızı beyazlı kulübün basketbol şubesinin destek bulamazsa kapanma ile karşı karşıya kalabilir.”

Yönetici Berkay Bahar itiraf etti

Diğer yandan Basketbol şubesinde yer alan yönetici Berkay Bahar ise 16 Aralık’ta paylaştığı mesajda gelen sıkıntıyı işaret etmişti.

Bahar, “Antalyaspor Basketbol Takımı dün bana göre sezonun en önemli galibiyetlerinden birini OGM Orman karşısında aldı. Hafta başında Ali Şafak Öztürk’ün istifası takımı çok olumsuz etkiledi. Fakat yapmış olduğumuz toplantılarla bu etkiyi en aza indirmek için elimizden geleni yaptık” demişti.

Ali Şafak Öztürk gitti kriz başladı

Diğer yandan Antalyaspor’da tüm şubelerin maaşlarını Başkan Ali Şafak Öztürk’ün kişisel desteği ile ödendiği de ortaya çıktı.

Hatırlanacağı gibi Öztürk ailesine söz verilen gelir getirici projeler iptal edilince Ali Şafak Öztürk görevinden istifa etmişti.