Antalyaspor değerini artırdı

Antalyaspor değerini artırdı

Birinci transfer ve tescil döneminin başlamasıyla birlikte Süper Lig’de 2020-2021 sezonunda mücadele edecek 21 takımın kadro değerleri belli oldu.

Yapılan güncellemeden önce kiralıktan dönen oyuncuların da katılımıyla 14 milyon Euro değere sahip olan Antalyaspor, 15 milyon 750 bin Euro’ya ulaştı.

Transfermarkt’ın verilerine göre Kırmızı-Beyazlıların en değerli oyuncusu olarak Doğukan Sinik öne çıktı. 21 yaşındaki futbolcu, 1 milyon 800 bin Euro olarak değerini 2 milyon Euro’ya taşıdı. Sıralamada Doğukan Sinik’i Nazım Sangare (1.8 milyon Euro), Adis Jahovic (1.5 milyon Euro) ve Ufuk Akyol (1.4 milyon Euro) takip etti.

Henüz resmi duyuruları yapılmadığı için yeni transferler Dever Orgill, Sersar Gürler ve Gökdeniz Bayrakdar ile birlikte sözleşmeleri tamamlanan futbolcular değer listesinde yer almadı.

Ufuk ve Bünyamin’den büyük sıçrayış

Antalyaspor’da değerini yükselten oyuncular arasından Ufuk Akyol ve Bünyamin Balcı öne çıktı. Güncellemeden önce 725 bin Euro olan değerini 1.4 milyon Euro’ya taşıyan Ufuk Akyol, dikkat çekerken, bu sezon ilk kez Süper Lig heyecanı yaşayan Bünyamin Balcı da gösterdiği performans ile 75 bin Euro olan değerini 500 bin Euro’ya taşıdı.

En çok kaybı Ersan Gülüm yaşadı

Kırmızı-Beyazlılarda en çok değerini düşüren futbolcu ise Ersan Gülüm oldu. Deneyimli futbolcunun 800 bin Euro olan değeri yarı yarıya düşerken, 400 bin Euro olarak değer verildi.