Antalyaspor, Gencer’e çok şey kazandırdı

İyisiyle kötüsüyle Gültekin Gencer Antalyaspor’da 3 sezon başkanlık yaptı.

Bu süre zarfında kırmızı beyazlı ekip küme düştü, Süper Lig sevinci yaşadı.

Yıldız futbolcu Samuel Eto’o’yu getirerek Antalyaspor’un adını Avrupa ve dünyada duyurdu.

Geride bıraktığımız sezonda ligde ‘büyük’ olarak adlandırılan takımlara kök söktürdü, taraflı tarafsız herkesin takdirini kazandı. Antalyaspor’u maddi konular dışında iyi bir yerde de bıraktı. İşte tüm bunlar için camianın bir parçası olarak Başkan Gültekin Gencer’e daha önce teşekkür ettim. Yine ediyorum.

Ancak Antalyaspor’un da Gencer’e çok şey kazandırdığını unutmamalıyız.

Kırmızı beyazlı takımın sayesinde Samuel Eto’o ile tanıştı. Yine Eto’o sayesinde dünya futbolunun önemli isimleri ile bir araya geldi. Dev futbol organizasyonlarında boy gösterdi. Antalyaspor’un başkanlık koltuğunda oturduğu için Futbol Federasyonu’nun davetlisi olarak Fransa’da yapılan Avrupa Şampiyonası’nda boy gösterdi.

Tüm bunlar parayla-pulla olacak şeyler değil. Herkese da nasip olmaz.

Gelelim, Gencer’in kongre kararı aldıktan sonraki tutumuna.

Açık konuşmak gerekirse tepki çeken hareketlerde bulunuyor.

Yeni yönetimi beklemeden bazı transfer görüşmelerinde bulunması etik değil.

Yine bazı futbolcuların sözleşmelerinin uzatılması, menajer Metin Korkmaz aracılığıyla bazı kulüplerle dirsek temasına geçmesi tepki çeken hareketler. Son olarak ise Galatasaray Başkanı Dursun Özbek ile aynı fotoğraf karesinde bulunması ve bir sarı kırmızılı taraftara, “Biz gitmeden Eto’o’yu Galatasaray’a verdik” ifadeleri hiç şık olmadı.

Bu durumdan mevcut yönetimin de rahatsız olduğu görülüyor. Asbaşkan Hasan Ali Ceylan, Eto’o’nun Galatasaray’a verildiği yönünde medyada yer alan haberler üzerine görüştüğü Başkan Gültekin Gencer’in, kendisine “Öyle bir şey yok” dediğini açıkladı. Açıklamaya bakar mısınız? Net bir dille ‘Yok böyle bir şey” demiyor, diyemiyor. Başkan Gencer’in ‘Öyle bir şey yok’ dediğini ifade ediyor. Yani emin değil. Yani Gencer’e güvenmiyor. Yeni herkes gibi ciddi şüpheleri var.

Uzun lafın kısası yazımın girişinde de belirttiğim gibi, Gültekin Gencer Antalyaspor’da iyi kötü başkanlık yaptı. Gitmesi gerekiyordu ve gidiyor. Giderken iyi anılmak istiyorsa son günlerdeki söylentileri tersine çevirmek zorunda. Aksi halde…

Şifa Çiçek / Akdeniz Manşet