Antalyaspor gözünü Avrupa şampiyonluğuna dikti

Antalyaspor gözünü Avrupa şampiyonluğuna dikti

Tarihinde ilk kez Avrupa kupalarına katılma hakkını elde eden CIP Travel Antalyaspor Hentbol Takımı’nda Başantrenör Fatih Işık ve sporcular, başarı öyküsünü anlattı. 

Tarihinde ilk kez Avrupa kupalarında mücadele etme hakkı kazanan CIP Travel Antalyaspor Erkek Hentbol Takımı, düşük bütçesiyle adeta bir mucizeye imza attı.

Sezona kümede kalma parolasıyla başlayan ve şampiyonluğunu ilan eden Beşiktaş’ın ardından ikinci basamakta yer alan Kırmızı-Beyazlılarda Başantrenör Fatih Işık, tarih yazılan sezonu anlattı. Kimsenin beklemediği bir başarıya imza attıklarını kaydeden Işık, “Antalyaspor bu yola çıkarken çok küçük bütçeli bir yapılanmayla başladı. Bu başarı Hentbol Şube Sorumlusu Hakan İrban’ın eseri oldu. Kulüp Başkanı Ali Şafak Öztürk’ün de destekleriyle büyük bir başarıya imza attık” dedi.

Gelecek sezonki hedeflerden de bahseden Işık, “Takımımız ligde ikinci sırada, sezonu böyle tamamlarsak Şampiyonlar Ligi’nden sonraki en prestijli ikinci kupa olan EHF’de mücadele edeceğiz. Biz Antalyaspor’u Avrupa’da da iyi noktalara taşımak istiyoruz. Neden final oynamayalım, neden kupayı Antalya’ya getirmeyelim” diye konuştu. (Antalya3T.com)