Antalyaspor Kulübü Derneği’nde Ali Şafak Öztürk dönemi resmen başladı

Antalyaspor Kulübü Derneği’nde Ali Şafak Öztürk dönemi resmen başladı

Antalyaspor Kulübü Derneği Olağanüstü Genel Kurulu Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Geçtiğimiz ay, Antalyaspor A.Ş’nin Başkanlık koltuğuna oturan Ali Şafak Öztürk, Antalyaspor Kulübü Derneği Başkanlığı’nı da Nafız Tanır’dan devralırken, resmen göreve başladı.

Antalyaspor Kulübü Başkanı Ali Şafak Öztürk, tek liste ile girilen seçimde Antalyaspor Derneği Başkanlığı’na seçildi.
Öztürk’ün yönetim listesinde; Mehmet Nurettin Ünal, Bora Terzioğlu, Saim Sanlı,Ünal Pala, Tolga Çelik, Cafer Hadimoğlu, Ziya Erbaş, Osman Sapmaz, Aziz Çetin, Alp Özel yer aldı.

“Bütünleşmiş, daha güçlü Antalyaspor için…”

Oy birliğiyle Antalyaspor Kulübü Derneği’nin yeni başkanı olan Ali Şafak Öztürk, genel kurula yaptığı konuşmada A.Ş. ve Dernek başkanlarının tek bir isimde birleşmesinin önemine değindi:

“İlk göreve geldiğimde 1.5 sene A.Ş. başkanlığı yaptım. Göreve ara verme ihtiyacı duyduk. Daha sonra kamuoyundan gelen istekler üzerine göreve geri dönmeye karar verdik. Bu süreçte elimizden geleni yaptık. İlk dönemimizde çok zor bir dönemde gelmiştik, yine geldiğimizde de çok zor bir dönem bizi bekliyor. Dernek yönetiminin de olağanüstü genel kurul kararı almasıyla Dernek Başkanlığı’na da aday olduğum açıklamasını yaptım ve görevi devraldım. Bizim Antalyaspor Kulübü Derneği üzerindeki yönetim ile ilgili olarak isteklerimiz sadece sistemsel bir durum. Doğru sistemin bu olduğunu düşünüyorum. Daha iyi işler yapan kulüpler, bu sistemle yönetiliyor. Yönetimi alma isteği de bizden geldi. Burada kesinlikle kişilerle bir anlaşmazlık söz konusu olmadı. Geçmiş yönetime çok teşekkür ediyorum. Kolay işler yapmadılar. Desteklerinize ihtiyacımızın olduğunu görüyorum. Türk futbolunun durumuyla ilgili olarak bir şeyler söylemek istiyorum. Sadece Antalyaspor için değil, Türk sporu adına kolay bir dönemden geçmiyoruz. Kur farkından dolayı ciddi sıkıntılar yaşanıyor. Bu sürecin ne kadar süreceği de muallakta. Burada önemli olan bütünlüktür. Ben ve yönetimim Antalyaspor’u ele geçirmek için göreve gelmiyoruz, Antalyaspor’u taraftarıyla bütünleşmiş daha güçlü bir Antalyaspor yaratmak istiyoruz. Tüm misyonumuz bu.”

Türel: Dernek ve A.Ş.’nin başkanlığını tek isim yapmalı

Genel kurula katılan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel de A.Ş. ve Dernek Başkanının tek isimde birleşmesinin önemine değindi. Antalyaspor’un mali olarak zor dönemlerden geçtiğine de dikkat çeken Türel, “Her kulübün inişli çıkışlı dönemleri olabilir. Bu dönemlerde kulübü daha iyi yerlere taşımak biz yöneticilerin görevidir. Antalyaspor’un önemli biriken sorunlarını hala yaşıyoruz. Geçmiş dönemde olanaksızlıklar sebebiyle çözümlenememiştir ve birike birike bardağı taşıracak son damla haline gelmiştir. Ancak Antalyaspor’un geleceği aydınlıktır. Kimse karamsarlığa kapılmasın. Antalyaspor’un yönetmesinin gerektiği en önemli sorun, mali durumudur. Bunu yönetemezsek, o zaman geleceğe karamsarlıkla bakabiliriz. Hiç kimseye haksızlık etmememiz lazım. Değerli Başkanımız Ali Şafak Öztürk, bugün bir kez daha önemli bir sorumluluğu üstlenmiştir. Dernek ile A.Ş başkanının aynı isim olması gerekiyor. Nafız Başkan ile de daha öne konuştuk ve kendisi de olgun davrandı ve bugün bu genel kurul yapıldı. Biz koltuk sevdalısı değiliz” dedi.

Cihan Bulut’a teşekkür

Antalyaspor Kulübü Başkanlığı görevinden istifa eden Cihan Bulut’la ilgili olarak da konuşan Menderes Türel, Bugün aramızda yok ama Cihan Bulut’un da fedakarlığını unutmamak lazım. Gerçekten çıkmaza girdiğinde ortaya çıkmıştı. Antalyaspor’un kapanma riskinin bile olabileceği bir dönemde elini taşın altına koydu. Belki bugün Antalyaspor küme düşmüş olabilirdi. Sportif başarı önemli ama küme düşmenin ötesinde kapısına kilit vurulmuş bir Antalyaspor’u yaşayabilirdik. Sıkıntıları biz paylaşırız, mutluluk Antalyaspor camiasının olsun. Cihan Başkan da tıpkı Nafız Başkan gibi Antalyaspor’un daha iyi yönetilebileceğini görünce koltuğa yapışmamış ve Ali Şafak Öztürk’e görevi devretmiştir.

Ali Şafak Başkan’ın yeniden göreve gelmesi, yeni bir umut olmuştur, bunu inkar edemeyiz. Bütün bu çalışmalar yapılırken, bayramın birinci gününde bu konuları nasıl aşarız diye beni arayan Dışişleri Bakanımızla yaptığımız o konuşmalar, bugün bu sorunları aşmamıza yardımcı olmuştur. Böylesine zor bir dönemde görevi devralmak istedikleri için Ali Şafak Öztürk ve arkadaşlarına teşekkür ederim” ifadelerine yer verdi.