Antalyaspor, Öztürk ve Gencer

Antalyaspor’da başkanlar savaşı sürüyor.

Ali Şafak Öztürk hücum ediyor, Gültekin Gencer savunma yapıyor.

Ancak anlaşılan dananın kuyruğu Salı veya Çarşamba günü kopuyor.

Zira uzun bir süredir belge-bilgi toplayan yeni yönetim, Samuel Eto’o transferi başta olmak üzere, menajer, sponsor, reklam ve daha birçok konuda net açıklamalar yapacak.

Örneğin sponsorlar marifetiyle alındığı ifade edilen Eto’o’nun satılması durumunda IATI firmasına yüzde 50, menajere de yüzde 20 verileceğini başkan Ali Şafak Öztürk geçtiğimiz Cuma günü açıklamıştı. Bunu da belgeleriyle ortaya koyacak ve yorumu kamuoyuna bırakacak.

Tabi sadece kamuoyuyla kalmayacak bu durum. Zira Başkan Öztürk, konuyu ayrıca adli mercilere de taşıyacağını duyurdu.

Öztürk’ün açıklamalarına bakıldığında ortada gerçekten vahim bir tablo var. Bu açıklamalardan Antalyaspor’un uçurumun eşiğinden döndüğünü görüyoruz. Şayet yönetim değişikliği olmamış olsaydı Antalyaspor’un kapısına 4-5 ay sonra kilit vurulacakmış. Bunu bizzat Başkan Ali Şafak Öztürk söyledi.

Açık konuşmak gerekirse eski Başkan Gültekin Gencer’in bazı girişimlerinin şüpheli olduğunu duyuyordum. Bunu da zaman zaman yazılarımda belirtmeye çalıştım. Özellikle menajer Metin Korkmaz olayının Antalyaspor’a gelecekte zarar vereceğini ifade ettim. Bugün defterler açılınca kaygılarımda ne kadar haklı olduğum ortaya çıkıyor.

Kim ne derse desin, Antalyaspor, Metin Korkmaz ve O’nun döneminde yapılan transferlerden zarar görmüştür. Ancak yönetimin değişmesiyle zarardan kısmen dönmüştür. Göreve geldiği günden beri bütün enerjisini buna ayıran yeni yönetim kurulu, finali bu hafta içi yapacak ve şüpheli dosyaları kamuoyuyla paylaşacak. Ardından savcılığa başvuracak olan yönetim kurulu, süreci beklemeye geçecek. Tabi süreç beklenirken Başkan Gültekin Gencer de elbette boş durmayacak. O da daha önce olduğu gibi yine kendini savunacak, mevcut yönetime yüklenecek.

Gerçeklerin er ya da geç ortaya çıkma gibi kötü bir huyu var. Bu olaylar da eninde sonunda açıklığa kavuşacak. Ortaya çıktıktan sonra ise gerekli cevabı Antalyalılar, Antalyasporlular verecek.


Şifa Çiçek / Akdeniz Manşet