Antalyaspor skor avantajını bırakmıyor

Antalyaspor skor avantajını bırakmıyor

Süper Lig’in ilk 7 haftasında gösterdiği performans ve topladığı puanlarla dikkat çeken Antalyaspor, dikkat çekecek bir istatistikle Süper Lig’in zirvesine yerleşti. Kırmızı-Beyazlılar, 7 haftada 11 puan toplayarak, Süper Lig’de 7 basamakta kendisine yer bulurken, 18 kulüp içerisinde skor olarak maçları en çok önde götüren takım olmayı başardı.

Kırmızı-Beyazlılar, sahada kaldığı 630 dakikanın 307’sinde skor avantajını elinde bulundurdu. Göztepe maçında 61, Konyaspor maçında 45, Kayserispor maçında 66, Yeni Malatyaspor maçında 52 ve Fenerbahçe maçında da 83 dakikayı önde götüren Akrep, aşağı yukarı oynadığı maçlarının yarısını önde götürmeyi başardı.

100 dakika geride oynadı

223 dakika rakibiyle skor eşitliği yaşayan Antalyaspor, sadece 100 dakika skor dezavantajı yaşadı. Denizlispor maçında 54, Konyaspor maçında 9 ve Kasımpaşa maçında da 37 dakika rakipleri karşısında eşitlik için mücadele eden Antalyaspor, bu alanda da Süper Lig’in zirvesinde kendisine yer edindi.

Gaziantep FK ikinci sırada

Bu alanda ikinci sırayı ise Gaziantep FK elde etti. Süper Lig’e flaş bir başlangıç yapan Güneydoğu ekibini, Trabzonspor, Sivasspor ve Başakşehir takip etti. Skor avantajını en az elinde bulunduran takımlar ise sırasıyla Kasımpaşa, Denizlispor, Gençlerbirliği, Beşiktaş ve Göztepe oldu.