Antalyaspor taraftarı cezaya ve kulübün avukatına isyan etti

Antalayspor – Başakşehir maçından dolayı PFDK’ın Antalyaspor’un hem kuzey hem de güney kale arkasındaki taraftarlara ceza vermesi kırmızı-beyazlı takımın taraftalarının tepkisi neden oldu.

Antalyaspor A.Ş’nin avukatı Erkan Yücel’in de twitter hesabından “Kuzey kale arkası ve güney kale arkası tribünden küfür etmemeyi ne zaman öğrenecek acaba” diyerek attığı mesaj gerilimi arttırdı.

Antalyasporlu taraftarlar PFDK’dan gelen ceza gerekçesini ve kulübün yaptığı savunmayı görmek istediler. Bunun üzerine gazeteci Murat Özgen, cezanın gerekçesi ile ilgili maddeleri paylaştı.

Güney kale arkasından ‘Satilmis hakem’ ve kuzey kale arkasından ‘A… ne oluyor g… başın oynuyor’ dendiği için ceza verildiği ortaya çıktı.

Bunun üzerine kulübün yaptığı savunmayı görmek isteyen taraftarlara ise Avukat Erkan Yücel, savunmanın son kısmını gösterdi. Özellikle Kuzey kale arkasındaki taraftarlar ve o tribünde bulunan 07 Gençlik, savunmanın tamamını ve kendileri ile alakalı bölümü de gösterilmesini istedi. Ancak, Erkan Yücel bu çağrılara kayıtsız kaldı ve bir süre sonra konu ile ilgili yaptığı tüm paylaşımları sildi.

Antalyaspor taraftarı, kırmızı-beyazlu kulübün PFDK’ya yaptığı savunmayı görmek için ısrarları sürdürürken, cezaların gerekçesi ve yapılan savunmayı gördükten sonra konunun takipçisi olacaklarını dile getiriyorlar.

PFDK’dan Antalyaspor taraftarına ve kulübüne ŞOK ceza