Antalyaspor tribünlerinde neler oluyor ! “Siyaset”

Antalyaspor tribünlerinde neler oluyor ! “Siyaset”

Antalyaspor taraftarı, Gençlerbirliği maçında söylenen İzmir Marşı sebebiyle Kırmızı-Beyazlı yönetiminin eleştiri oklarına hedef olurken, geride kalan 4 günde yaşanan olaylar dikkat çekti.

Antalyaspor Yönetimi’nin İzmir Marşı’nı ‘siyasi’ olarak nitelendirmesine sert tepki veren Kırmızı- Beyazlı futbolseverler, Başakşehir maçında daha yüksek sesle söz konusu marşı söyleyeceğini ifade etmesinin ardından yaşanan olaylar, taraftara geri adım attırdı.

İlk olarak güney kale arkasında yer alan Grup 1966, kırmızı-beyazlı yönetime destek verirken bundan böyle tribünlerde İzmir Marşı’nın söylenmeyeceğini açıkladı.

07 Gençlik’e 6222 baskısı

Diğer tribün grubu 07 Gençlik ise maça gitmeme kararı aldı. Konunun Ankara’da yer alan siyasilere kadar ulaştığı ve Başakşehir maçında taraftar gruplarının İzmir Marşı söylememesi yönünde uyarıldığı ifade edilirken, 07 Gençlik’e ise 6222 ile ceza getirileceği, bu yüzden maça girmeme kararı alındığı iddia edildi.

İşten çıkarma tehditleri

Belediyelerde ve devlet kurumlarında çalışan Antalyaspor taraftarlarına, Başakşehir maçında İzmir marşı söylemeleri durumunda işte çıkartılma tehditi ile karşı karşıya kaldığı ortaya atıldı.

Biletler satışa çıkmadı

Antalyaspor Kulübü’nün yazılı açıklama yaptığı Salı günü birkaç saatliğine durdurulan bilet satışları, daha sonra açılmış, ancak kale arkası tribünleri için bu durum söz konusu olmamıştı.

Bedava Bilet

Halen satışa çıkarılmayan kale arkası tribünü biletleri için ise gündem yaratacak iddialar ortaya atıldı.

Sosyal medyada, Ak Parti ile yakınlığıyla bilinen Konyaaltı Gençlik Derneği’nin (KONGED), üyelerine “Yarın 20:00’de takımımızın yanındayız! Antalyaspor-Başakşehir maçı için passoligi olan arkadaşlarımızın T.C. kimlik numaralarını tarafıma ulaştırmalarını önemle rica ederim. (Ücretsiz Bilet Yüklemesi Yapılacaktır)” mesajını attığı iddia edildi.

Turnikeler bozuldu iddiası

Öte yandan Antalya Stadyumu’nun kale arkası turnikelerinin de bozulduğu, Başakşehir maçının başlama saatine kadar yapımının söz konusu olamayacağı iddia edildi. Passolig kartı olmayan kişilerin de bu şekilde stada alınacağı öne sürüldü.