Antalyaspor yabancıya en az şans veren takım oldu

Antalyaspor yabancıya en az şans veren takım oldu

Süper Lig’in 2019-2020 sezonuna deplasmanda Göztepe galibiyetiyle başlayan Antalyaspor’da Teknik Direktör Bülent Korkmaz’ın sahaya sürdüğü ilk 11 dikkat çekti.

Deneyimli teknik adamın; Nazım Sangare, Bahadır Öztürk, Ufuk Akyol, Doğukan Sinik ve Paul Mukairu gibi genç futbolculara şans tanımasının yanı sıra yerli ağırlıklı bir yapı oluşturması da gözlerden kaçmadı.

19 yaşındaki Mukairu ile birlikte ilk 11’de sahaya 5 yabancı oyuncuya şans veren Bülent Korkmaz, Süper Lig’in ilk haftasında bu alanda zirvede yer aldı. İlk haftada Sivasspor ile birlikte ilk 11’de en az yabancıya yer veren takım olan Antalyaspor’da sonradan oyuna giren 2 futbolcuyla birlikte bu sayı 7’ye yükseldi. Göztepe karşısında toplamda 14 futbolcu ter dökerken bunların yarısının yerli olması olması dikkat çekti.

En çok yabancı Alanyaspor ve Gazişehir’de

Sezonun ilk haftasında en fazla yabancıya şans veren takımlar ise Süper Lig’in yeni ekibi Gazişehir ve Alanyaspor oldu. Gazişehir, Fenerbahçe karşısında 10 yabancıyla sahaya çıkarken, toplamda 11 yabancıyla puan mücadelesi verdi. Alanyaspor ise 9 yabancı futbolcuyla sahaya çıktığı Kayserispor maçında sonradan iki yabancı oyuncu daha oyuna girerken, bu sayı 11’i buldu