Antalyaspor yılın transfer bombasını patlatıyor!

Antalyaspor yılın transfer bombasını patlatıyor!

Transfer sezonu kapanmasına karşın Antalyaspor’da transfer çalışmaları son bulmadı. Kırmızı-Beyazlılar, daha önce de kulüpte görev alan Sedat Karabük’ü futbol direktörü olarak geri getirmeye hazırlanıyor.

Hasan Akıncıoğlu döneminde Kırmızı-Beyazlılarda futbol direktörlüğü görevini üstlenen Sedat Karabük, Antalyaspor tarihinin en yüksek bonservis getirisi sağlayan isimlerinden birisi olan Ismail Aissati’nin transferinden önemli rol üstlenmişti. Kırmızı-Beyazlılar, Karabük önderliğinde transfer edilen Faslı oyuncunun satışından 3.3 milyon Euro’yu kasasına koymayı başarmıştı. Sedat Karabük döneminde Antalyaspor’un büyük gelir sağladığı bir diğer isim olarak Ömer Şişmanoğlu da dikkat çekiyor. Kırmızı-Beyazlılar, golcü oyuncunun Beşiktaş’a gidişinde yaklaşık 1.65 milyon Euro’yu kasasına koymuş ve kulübe 1.15 milyon Euro kar sağlamıştı. Antalyaspor’a önemli gelir sağlayan Murat Duruer’in takıma kazandırılma dönemi de Sedat Karabük’ün görev sürecine denk geliyor.

Sedat Karabük, oluşturduğu ekiple birlikte Antalyaspor’un şu an mevcut kadrosunda yer alan Doğukan Sinik, Bahadır Öztürk ve Birkan Öksüz’ün da keşfedilmesini sağlayan isim olarak dikkat çekiyor. Sedat Karabük, ayrıca Emre Akbaba’nın Antalyaspor’a getirilmesini sağlayan ekibin de liderliğini yapmıştı.