Antalyaspor Yönetimi, Sandro’daki hatayı Vainqueur’de yapmadı

Antalyaspor Yönetimi, Sandro’daki hatayı Vainqueur’de yapmadı

Fransız devi Monaco’ya kiralanan William Vainqueur için yapılan transfer görüşmelerinde Antalyaspor Yönetimi’nin ortaya koyduğu tavır dikkat çekti.

Monaco ile uzun süren pazarlıkların ardından 2017-20018 sezonu başında Roma’dan 500 bin Euro’ya kiralanan Vainqueur için 450 bin Euro kiralama bedeli koyan Antalyaspor, geçmiş yönetimin Sandro Raineri’de yaptığı hataya Ali Şafak Öztürk başkanlığındaki yönetim düşmedi.

Vainqueur’ü satın alma opsiyonuyla kadrosuna katmak isteyen Monaco’nun teklifini düşük bulan Antalyaspor Yönetimi, yıldız futbolcunun satışı için opsiyon vermedi.

1.7 milyon Euro kaybedilmişti

Hatırlanacağı gibi geçtiğimiz sezonun devre arasında Cihan Bulut yönetimi tarafından İtalyan ekibi Benevento’ya satın alma opsiyonuyla kiralanan Sandro Ranieri’nin bonservisi, sezon sonunda 2.3 milyon Euro’ya satılmıştı. Transferin tamamlanmasının ardından Benevento, Sandro’yu aynı dönemde 4 milyon Euro’ya Genoa’ya satarak 1.7 milyon Euro kar sağlamıştı. Antalyaspor Yönetimi, geçmişte yaşanan bu hataya düşülmemesi için istedikleri bedelden düşük bir teklif karşısında futbolcunun satın alma opsiyonunu vermedi.