Antalyaspor’a eski başkandan icra şoku!

Antalyaspor’a eski başkandan icra şoku!

Kırmızı Beyazlı kulübün eski başkanlarla sıkıntısı devam ediyor. 2013-2016 döneminde Gültekin Gencer – Nafız Tanır döneminde yaratılan borç, menajer ilişkileri, kulübü zor durumda bırakacak anlaşmalardan sonra bu sefer de geçtiğimiz sezon başkanlık yapan Cihan Bulut’tan bir darbe geldi.

Antalyaspor’un geriye dönük borçlarından dolayı nakit akışı henüz tam olarak sağlanamamışken eski başkan Cihan Bulut, Kırmızı-Beyazlı kulübü icraya verdi. Bulut, Antalyaspor’u icraya veren ilk eski başkan olarak tarihe geçti.

Cihan Bulut’un Antalyaspor’da yaklaşık 216 bin TL alacağı olduğu ve kısa bir süre önce kulübe ihtarname gönderdiği ve Kırmızı-Beyazlı kulüp idarecileri ile Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in devreye girmesi ile icra işlemin başlatmadığı duyulmuştu ancak Cihan Bulut’un dün icra işlemlerini başlattığı ve Antalyaspor Hentbol takımının sporcularının maaşına el koyduğu öğrenildi.

Avrupa Kupası mücadelesi veren Antalyaspor Hentbol Takımı oyuncularına maaşlarının 10 Kasım’dan önce yatacağı sözü verilmiş ve dün bankaya ilk maaşları yatırılmıştı. Ancak Cihan Bulut’un bu paraya el koyduğu ve oyunculara ödeme yapılamadığı öğrenildi.

Antalyaspor eski başkanı Cihan Bulut, geçen yıl Kırmızı- Beyazlı taraftarların İzmir Marşı söylediği için kulüp resmi hesaplarında “Siyaset yapılıyor” diyerek açıklama yapmış ve taraftarların iç saha ile deplasman maçlarına girişini engellemek için bilet satışı yaptırmamıştı.

Diğer yandan Cihan Bulut döneminde yöneticilik yapan Şükrü Ülker’in de eski başkan Cihan Bulut ile birlikte hareket ettiği yaklaşık 2 milyon TL düzeyinde alacağı için icra işlemlerini başlattığı öğrenildi. Antalyaspor’da bir şok gelişme bu icra işleminde yaşandı. Kırmızı-beyazlı kulübün Fifa’da dosyası bulunan transfer yasağı, eksi puan cezası gibi konularla karşı karşıya kalacağı ödemelerin yapılamadığı açıklandı.

Kırmızı-beyazlı kulüpte futbolculara ve personele yapılması planlanan ödemelerinde icra işlemi başatan Cihan Bulut ve Şükrü Ülker’e gittiği öğrenildi.

Ali Şafak Öztürk’ün basın toplantısından açıklaması;

“Antalyasporumuzun 11 Kasım 2018 Pazar günü oynayacağı Akhisarspor karşılaşması öncesi yaşanan bazı gelişmeler bizleri fazlasıyla üzdüğü gibi derinden yaralamıştır.

Yaşananların kamuoyu tarafından bilinmesi gerektiğine inanıyoruz.

Yönetimimizin göreve geldiği günden itibaren kamuoyunda, camiada ve futbol dünyasında yarattığı güven ortamının etkisi, saha sonuçları ve tribündeki doluluğun her geçen gün artmasıyla net olarak görülebilmektedir”

9 Kasım Cuma günü futbolcularımıza ve kulüp personelimize alacaklarının bir kısmının ödeneceği sözünü verdik. Maddi kaynak yarattık. Ne var ki ödeme yapmamız, her fırsatta ‘Antalyaspor sevdalısı’ olduğunu söyleyenler tarafından engellendi.

Tarafımızdan verilen sözün yerine getirilmesine dakikalar kala, saat tam 16.40’ta iki haciz müzekkeresi ile banka hesaplarımız işlem yapılamaz hale gelmiştir. Son dakikada haciz uygulaması yapan kişilerden birisinin her fırsatta ‘Antalyaspor sevdalısı’ olduğunu söyleyen, ‘Antalya’nın öz evladı’ olmakla övünen önceki dönem Başkanımız Sayın Cihan Bulut, diğerinin yönetiminden Sayın Şükrü Ülker olması camiamızı derinden yaralamıştır. İcra işlemlerinin vekil sıfatıyla yine bir başka eski yönetim kurulu üyesi Avukat Ali Kuş tarafından yapılmış olması da bizleri üzmüştür.

Söz konusu haciz uygulaması 216 bin lirası Sayın Cihan Bulut’a, yapılandırılmış, yarısı tamamlamış ve ödemeleri devam eden 1 milyon 700 bin lirası Sayın Şükrü Ülker’e ait olmak üzere toplam 1 milyon 916 bin lirayı kapsamaktadır.

İsimlerin gelip geçici, kurumların kalıcı olduğunun altını çizerek verilen zararın yönetimimize değil, direkt olarak Antalyaspor’a, Antalya’nın en büyük markasına ve çok daha önemlisi kulübümüzün geleceğine vurulan bir darbe olarak görmekteyiz.

Bütün bir şehir Süper Lig üçüncüsü Antalyasporumuzun etrafında kenetlenmiş ve kritik karşılaşmaya odaklanmışken böyle bir açıklamayı hiç yapmamış olmayı dilerdik.

Ancak; iyi niyetten yoksun bu girişimlere rağmen bizler kulübümüzü en üst noktaya çıkarmak için tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.
Antalyaspor’u zor durumda bırakmak, yönetimimizin kamuoyunda yarattığı haklı güven duygusunu yok etmek için yapılan bu girişimi ve yaratacağı sonuçları çok değerli Antalyaspor taraftarlarının, camiamızın ve kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.