Antalyaspor’a haciz

Antalyaspor’a haciz

Muratpaşa ilçesi Demircikara Mahallesi’ndeki akaryakıt istasyon alanının satılması alacaklıları harekete geçirdi. 1 milyon TL alacağı olan AC Pramedia GMBH firması, Antalyaspor’a haciz yolladı.

2014 yılında sonuçlandı

Antalyaspor’un başı beladan kurtulmuyor. Maddi anlamda tarihinin en zor dönemini yaşayan kırmızı beyazlı ekip, bugün de haciz şokuyla karşı karşıya kaldı. Önceki gün eski futbolcusu Giray Kaçar’ın açtığı davayı kaybeden ve 204 bin TL ödemeye mahkum edilen Antalyaspor, bu kez Alman firması AC Pramedia GMBH’nin icra dosyasıyla sarsıldı. 2002 yılında Efes Cup Turnuvası’nı organize eden firma, o tarihte prosedürlere uymadığı gerekçesiyle Antalyaspor’a dava açmıştı. 2014 yılında sonuçlanan dava firmanın lehine sonuçlandı.

Yönetim endişeli

4 yıllık süre zarfında bir işlem yapmayan AC Pramedia GMBH firmasının Muratpaşa ilçesi Demircikara Mahallesi’nde Antalyaspor’a ait arazinin satılmasından hemen sonra devreye girmesi kafalarda soru işareti bıraktı. Firmanın avukatı Mehmet Mesut Özdemir, 1 milyon 91 bin 289 TL’lik alacak tutarı ve faiz giderleri için Antalyaspor’a haciz yolladı. Hesapta olmayan bu gelişme kırmızı beyazlı yönetimin moralini bozdu. Yönetim, yeni icra dosyalarının devreye girmesinden endişe ediyor.

(Şifa ÇİÇEK – Akdeniz Manşet)