Antalyaspor A.Ş yeni isim sponsoru arıyor

Bekir Kumbul döneminden yaşanan mali krizden sonra kulüp tarihinin en iyi mali bilançosuna sahip olarak Başkanlığa gelen Gültekin Gencer, bir yıl gibi kısa sürede hem mali hem de sportif olarak uzun yıllardır verilen emeği yok etti.

Gencer, kırmızı-beyazlı kulübü yeniden borç batağına sokarken bir çok futbolcuyu satmasına rağmen kulübü krizden kurtaramadı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in de yarattığı gelir kaynakları da Antalyaspor’a çare olmadı.

Kulüpte bir çok personelin işine mali imkansızlıklardan dolayı son verilirken Antalyaspor’un yeni çaresi isim sponsorluğu oldu.

Dönemin Büyükşehir Belediyesi’nden destek alınamaması ve Bekir Kumbul döneminden kaynaklanan borçların çokluğu nedeniyle İlk kez Hasan Akıncıoğlu döneminde yapılan isim sponsorluğu uygulaması ile kırmızı-beyazlı kulüp 4 yılda isim sponsorluğu, forma kol, tesis dışı reklam, araba kiralama gibi lojistik destekler ve sağlık sponsorluğu gibi geniş kapsamlı anlaşmada 10 milyon dolar civarında gelir elde etmişti.

Antalyaspor’u kısa sürede yüksek derecede borçlandıran Gültekin Gencer’in de bir süredir isim sponsoru arayışı olduğu biliniyordu. İlk olarak MedicalPark ile yapılan görüşmelerden dolayı MedicalPark ile eski sözleşme süresi bitmiş olmasına rağmen MedicalPark logolu amblemler kullanılmaya devam etmişti. Ancak MedicalPark ile yapılan görüşmeler olumsuz sonuçlandı.

Gültekin Gencer’in isim sponsorluğu konusunda arayışlara devam ederken yönetim içerisinde bulunan Corendon, Ramada Otel ve CLK Akdeniz gibi firmalara teklifler götürdüğü öğrenildi.