Antalyaspor’da Başkan ve yönetimde sıcak gelişme

Antalyaspor’da Başkan ve yönetimde sıcak gelişme

Antalyaspor kulüp tarihinin en zor günlerini geçiriyor. Kulübü yakından takip edenler Bekir Kumbul – Mahmut Akkaş döneminin benzerinin yaşandığını iddia ediyor.

Borçlar ödenemiyor
Gültekin Gencer – Nafız Tanır döneminde oluşan borçların tamamını Ali Şafak Öztürk üstlenmişti. Yaklaşık 200 milyon liralık borç ödenemiyor.

Hafriyat projesinden beklenen gelir elde edilememesinin yanı sıra dövizdeki artış Antalyaspor’un mali anlamda adeta belini büktü.

B Planı Cihan Bulut
Antalyaspor’da maddi gücü yüksek başkan ve yönetim arayışının olduğu öğrenildi. B planı olarak ise Cihan Bulut ve yönetimi göreve devam ediyor. Ancak, Cihan  Bulut’un da görevi bırakmak istediği iddia ediliyor.

Basketbol ve Hentbol şubelerinin kapatılması konuşulurken Antalyaspor’a maddi gücü yüksek başkan bulmakta kırmızı-beyazlı kulübün hisse yapısından dolayı zorlanıldığı öğrenildi.

En büyük handikap hisse yapısı
Antalyaspor’a sıcak bakabilecek iş adamlarının Antalyaspor A.Ş hisselerinin %56’sının Kulüp Derneği’nde olmasından dolayı rahatsız olduğu kaydedildi. Dernek Başkanı Nafız Tanır’ın olması da ayrı bir handikap olarak göze çarpıyor.

Nafız Tanır güven vermiyor
Hatırlanacağı gibi Nafız Tanır, Gültekin Gencer döneminin en büyük koruyucusu ve savunucusuydu. Tanır, Ali Şafak Öztürk döneminin ise ayrılık fitilini ateşleyen isim olarak öne çıktı. İlk olarak Ali Şafak Öztürk döneminde Store’ları vermeyerek muhalefeti gösteren Tanır, ardından ise eski başkanları toplayarak kongre kararı alınmasını istediği konuşulmuştu. Ali Şafak Öztürk de Antalyaspor’dana ayrılırken yaptığı basın toplantısında bu konulara dikkat çekmişti.

Geçmişte yaşanan bu olaylardan dolayı Antalyaspor’a sıcak bakan iş adamlarından kırmızı-beyazlı kulüpten uzak durduğu kaydedildi. Nafız Tanır’ın, Dernek başkanlığı bırakmasının da yeterli olmadığı, kendisinin eş, dost, arkadaşlarından bir çok ismi Kulüp Derneği’ne üye yaptığı ve başkanlığı bıraksa bile hakimiyetinin devam edeceği dile getiriliyor.

Bu durumda Antalyaspor A.Ş hisselerinin Dernek’te veya Vakıf’ta olması ekonomik olarak güçlü olan iş adamlarının kırmızı-beyazlı kulüpten uzak durmasına neden olduğu ifade ediliyor.