Antalyaspor’da futbolcuların değeri yükseliyor

Antalyaspor’da futbolcuların değeri yükseliyor

Transfer konusunda sessizliğini koruyan Antalyaspor’da futbolcuların değerinin artış göstermesi dikkat çekiyor. Sezonun ilk yarısında gösterdiği performansla alkış alan Kırmızı-Beyazlılara transfer tekliflerinin de gelmesi  göze çarpıyor.

Avrupa transfer piyasasının nabzını tutan Alman internet sitesi Transfermarkt.de’nin verilerine güncelleme yapılırken, Antalyaspor’daki performanslarıyla birlikte futbolcuların değeri de yükseldi. Kırmızı-Beyazlılarda en değerli futbolcu olarak Maicon göze çarparken, Brezilyalı oyuncunun değeri olarak 2.8 milyon Euro yazıldı. İkinci sırada Souleymane Doukara dikkat çekerken, Senegalli golcü 1 milyon Euro değer kazanarak 2.25 milyon Euro’ya ulaştı. Antalyaspor’da 750 bin Euro değer kaybeden William Vainqueur (1.25 milyon Euro) üçüncü sırada, 800 bin Euro değer kaybeden Abdelaziz Barrada (1.2 milyon Euro) dördüncü sırada ve 100 bin Euro değer kazanan Ondrej Celustka (1.1 milyon Euro) beşinci sırada yer aldı.

Doğukan Sinik’ten büyük çıkış

Antalyaspor’da en değerli 6.futbolcu durumunda olan Doğukan Sinik’te yaşanan yükseliş ise dikkat çekti. Genç futbolcu değerini 10 kat artırarak 1 milyon Euro’ya ulaştı.

3 futbolcu değerini korudu

Akdeniz ekibinde Harun Alpsoy (400 bin Euro), Serdar Özkan (250 bin Euro) ve Ozan Evrim Özenç (100 bin Euro) ise değerlerini koruyan isimler oldu.