Antalyaspor’da hentbol şubesi kapanmanın eşiğinden dönmüş

Antalyaspor’da hentbol şubesi kapanmanın eşiğinden dönmüş

Türkiye Erkekler Hentbol Süper Lig’in şampiyon Beşiktaş’ın ardından ikinci sırada tamamalayarak tarihinde ilk kez Avrupa’da mücadele etme hakkı elde eden CIP Travel Antalyaspor’un sezon başında kapanmanın eşiğinden döndüğü öğrenildi.

Üst üste 11.kez şampiyon  olan Beşiktaş’ın ardından ikinci olmayı başaran ve ülkemizi EHF Cup’ta temsil edecek Antalyaspor’da Hentbol Şube Sorumlusu Hakan İrban, Koza TV’de ekranlara gelen Kale Çizgisi programında yaptığı açıklamalarla dikkat çekti. Her sezon başında şubenin kapatılmasının gündeme geldiğini söyleyen İrban, tarihin en başarılı sezonunu geçirdikleri 2018-2019 sezonunun başında da böyle bir durumla karşı karşıya kaldığını söyledi.

Cihan Bulut’un başkan olduğu dönemde basketbol şubesinin kapatıldığı Antalyaspor’da hentbol şubesinin de direkten döndüğünü ifade eden Hakan İrban, “Her yıl kapanma konusu gündeme geliyor. Bu sezon da Başkan Cihan Bulut veAsbaşkan Şefik Öz, bütçenin olmadığını amatör şubeleri kapatmayı düşündüklerini söylediler. Ben ‘hayatta kapattırmam’ dedim. Olabileceği en asgari ücreti verdiler. Sonrasında Ali Şafak Öztürk gelince daha rahat ettik” ifadelerine yer verdi.

“Şapkadan tavşan çıkardık”

Çok büyük bir başarıya imza attıklarını ifade eden Hakan İrban, adeta şapkadan tavşan çıkardıklarını söyledi. Sporcuların çok düşük rakamlara mücadele ettiğine dikkat çeken İrban, “Çok komik rakama top oynadılar. 2 bin 500 TL’ye oynayan sporcu vardı. Çok büyük fedakarlık yaptılar. Hocamız, boş sözleşmeye imza attı. Bütün yabancı oyuncularımızla sözleşmeyi TL üzerinden yaptık. Belki de Türkiye’de yabancı sporcularla TL anlaşması yapan tek kulübüz.eHentbolHen Ali Şafak Başkanımızın önderliğinde bütün sporcularımızın Avrupa primleri dahil alacağını kapattık” diye belirtti.