Antalyaspor’da istifa sesleri!

Antalyaspor’da istifa sesleri!

Sezona büyük mali sıkıntı ile başlayan ve transfer edilen iki futbolcunun da lisansını çıkaramayan Antalyaspor’da Başkan Cihan Bulut’un istifa edeceği dedikoduları gündeme bomba gibi düştü.

Uzun süredir taraftarın büyük tepkisini çeken Başkan Cihan Bulut için dün oynanan Konyaspor maçında yaşananlar bardağı taşırdı. Karşılaşmanın 30.dakikası oynanırken, tribünler tarafından istifaya davet edilen Cihan Bulut’un, karşılaşma sonrasında bu kararı gündeme aldığı iddia edildi.

Johan Djourou, Milan Jevtovic ve Mostapha El Kabir’in sözleşmelerini tek taraflı fesih etmesine engel olamayan, kadroya dahil edilen Ally Cissokho ve Serdar Özkan’ın lisansını sezonun açılmasının üzerinden 2 hafta geçmesine karşın çıkaramayan Antalyaspor’da taraftarla yaşanan gerilim de büyük yankı uyandırdı.

Geçen yıl 20 binin üzerinde satılan kombine biletlerin bu sezon 3 bin civarında kalmasının ardından dün oynanan Konyaspor maçında yönetime tepki gösteren taraftar gruplarının stada girememesi için kale arkası tribünlerinin bilet satışı durdurulmuştu. Maç sırasında maraton tribünde yönetimi protesto eden taraftarlara saldırılması da büyük tepki çekerken, bu olayın ardından Kırmızı-Beyazlı futbolseverlerin yönetim aleyhine tezahüratta bulunmalarının ardından istifa kararının gündeme geldiği ifade edildi.

Özellikle borç ödeme konusunda beklentileri karşılayamayan mevcut yönetimin, Konyaspor maçının ardından istifayı gündeme getirdiği ve yarın yapılacak yönetim kurulu toplantısında görevi bırakabilecekleri gelen haberler arasında yer aldı.

AJANSSPOR / ÖZEL