Antalyaspor’da kadro gençleşiyor

Antalyaspor’da kadro gençleşiyor

Süper Lig’de 2019-2020 sezonunun başlamasına kısa bir süre kala Antalyaspor, transfer çalışmalarına da yoğun şekilde sürdürüyor. Öncelikli olarak sol bek ve santrfor mevkilerine takviye yapmayı planlayan Antalyaspor, bugüne kadar kadrosuna 4 ismi katarken, takımın yaş ortalamasını da önemli ölçüde düşürdü.

4 futbolcunun yaş ortalaması 23.5

Kırmızı-Beyazlılar, yeni sezon öncesi genç oyunculara öncelik verirken, bugüne kadar kadrosuna 33 yaşındaki Aatif Chahechouhe, 21’er yaşındaki Harun Kavaklıdere ile Ufuk Akyol ve 19 yaşında Paul Mukairu dahil edildi. 4 futbolcunun yaş ortalaması 23.5’e denk gelirken, Antalyaspor’un yeni sezonda kadrosunda düşünmediği isimlerin yaş ortalamasının çok altında olması dikkat çekti.

4.5 yaş fark var

Antalyaspor, yeni sezon öncesi Barrada (30), Osman Çelik (27) ve Ozan Evrim Özenç’in (26) sözleşmelerini fesih ederken, Vainqueur (31) ve Drole (21) ise kiralık olarak başka takımların yollarını tuttu. Kırmızı-Beyazlılar, Zeki Yıldırım (28) ve Yekta Kurtuluş’u (33) ise kadro dışı bırakırken, futbolculardan kendilerinden kulüp bulmasını istedi. Akrep’in gelecek sezon kadroda düşünmediği bu 7 futbolcunun yaş ortalaması ise 28 olarak dikkat çekiyor. Antalyaspor bu operasyonla birlikte daha şimdiden 4.5 yaş gençleşti.

Antalyaspor’da yeni transferlerin yanı sıra hazırlık kampında yer alan genç isimler de dikkat çekti. Teknik Direktör Bülent Korkmaz’ın isteğiyle 21 yaş altı 5 futbolcu daha A takımla çalışmalara katıldı. Kırmızı-Beyazlılarda Yakup Mert Çakır (20), Erman Vardar (17), Halil İbrahim Sevinç (17), Cenk Şen (18) ve Bünyamin Balcı (19) bu sezon forma bekleyen genç isimler olacak.