Antalyaspor’da tüm testler negatif

Antalyaspor’da tüm testler negatif

Antalyaspor’da testler negatif Beşiktaş ile 13 Haziran Cumartesi günü deplasmanda oynanacak Süper Lig karşılaşması için hazırlıklarını kendi tesislerinde sürdürecek olan FTA Antalyaspor takımı için kulüp yönetimi de azami sağlık önlemlerini aldı. Kulüp personelinin tamamına koronavirüs testi yapıldı ve pozitif vakaya rastlanmadı. Ancak buna rağmen personel tesislere girerken ateşi ölçülecek, maskesiz dolaşmasına izin verilmeyecek ve mecbur olmadıkça görev yerinden ayrılamayacak.

KATILIM DÜŞÜK TUTULACAK

Önlemler takım içinde de uygulanacak. Antrenman sahasına girene kadar ve çıktıktan sonra tüm takım maske kullanacak. Antrenman sahasına girişlerde el antiseptiği kullanılacak. Antrenman sahasında teknik ekip ve futbolcuların dışında çalışanlar minimal düzeyde tutulacak. Antrenman sahası çevresinde genel menajerin onayı dışında kimse bulanamayacak. Ekipmanlar düzenli olarak temizlenip dezenfekte edilecek.

SAĞLIKÇILARA ELDİVEN ŞARTI

Antrenmanı izleyen kişiler ile takım hiçbir şekilde temas ettirilmeyecek. Antrenman sahası içinde bulunan bir kişi dışarı çıkarsa tekrar içeri giremeyecek. Dışarıdan izleyenler ise kesinlikle içeri giremeyecek. Saha içerisinde her oyuncu için ayrı ekipman bulundurulacak. Çalışan ve oyuncular arasındaki mesafe hijyen kurallarına uygun olacak. Sağlık personeli sürekli eldiven kullanacak, her temastan sonra eldiveni değiştirecek.