Antalyaspor’da Yusuf Şimşek operasyonu devam ediyor..

Antalyaspor’da Yusuf Şimşek operasyonu devam ediyor..

Antalyaspor’un, Orhangazi ile oynadığı kupa maçını canlı yayınlayan A Spor kanalında maçı yorumlayan Levent Kartop’un ısrarla gündeme getirdiği Yusuf Şimşek’in Antalyaspor’da görev alabileceği ifadeleri, ertesi gün Gültekin Gencer’e yakınlığı ile bilinen Antalya Ekspres gazetesinde Yusuf Şimşek – Antalyaspor ile anılmasından sonra şimdi de Yusuf Şimşek bizzat kendisi Antalyaspor’a talip olduğunu dile getirdi.

Hatırlanacağı gibi Yusuf Şimşek için o dönemin ibra edilmeyen Başkanı Gültekin Gencer, 3 yıllık sözleşme imzaladık ayırlacağı zaman bir kuruş dahi almayacak demişti. Ancak, Şimşek sportif başarısızlığının ardından yaklaşık 2 milyon  TL sözleşme fesih bedeli aldı. Parasını tahsis etmek için de kulübe sık sık icra gönderdi !

Yusuf Şimşek aynı zamanda Metin Korkmaz – Gültekin Gencer birlikteliğini başlatan isim olarakta biliniyor.

Yusuf Şimşek’in Radyospor’da yaptığı açıklamalar şöyle;

“Antalya bizim kendi memleketimiz. Zaten Süper Lig’e çıkarken görevde ben vardım. Sayın Belediye başkanımız Menderes Bey duruma el attı. Ocak ayında yeni bir yönetim oluşturulacak ardından yeni teknik adam gelecek.

Her teknik direktör gibi özelliklerim var ama benim artım Antalyalı olmam. Bir başka artım ise takım Süper Lig’e çıkarken ben vardım. Zaten benim getirdiğim oyuncular halen devam ediyor.  Bir teklif gelirse sıcak bakarım. Bu görev gelirse seve seve yaparız.

Üst düzey oyuncular ile çalışmak bence avantaj. Güntekin Gencer başkan mesela Eto’o transfer olacak çalışabilir misin? diye sormuştu. Bende ilk golden sonra bana koşar demişti. Sezonun ilk maçında cezalıydım Başakşehir’i deplasmanda yendik ilk golün ardından bana doğru geldi.  Bu oyuncular ile arkadaş olmak lazım. Yıldız oyuncular ile iletişim önemli.

Rıza hoca Antalya’da çok başarılı oldu. Hocanın ayrılmasının, gitmesinin sebebi fikir ayrılığı idi. Bazı oyuncuları ismemişti. Bu oyuncular alındı. Bu gelen oyuncuların şimdi takımdan gitmek istediği yönünde haberler var. Eto’o ayrılmaz bence ama Nasri, Menez ve birkaç oyuncunun ayrılacağı yönünde bilgiler var.

Nasri’nin adı Galatasaray ve Beşiktaş ile geçiyor. Kimse buraya geldim, gidiyorum diyemez. Herkesin sözleşmesi var.

Sakıb Aytaç’ı Trabzonspor gözü kapalı almalı. Sakıb her takımda oynayabilir. Zaten oyuncu Rıza hocanın tanıdığı bir isim. Eğer Trabzonspor ister, Antalyaspor’un şartları uygun olursa gidebilir. Kulübün sonuçta maddi anlamda da düşünmesi lazım

Antalyaspor ile Alanyaspor arasında sürekli bir çekişme vardır. Eto’o yok bu hafta Antalyaspor için çok önemli bir oyuncu ve oynamaması büyük dezavantaj. Alanyaspor’da geçen hafta cezalı olan önemli isimler mesela Emre gibi hepsi oynayabilecek durumda. Yine de Antalyaspor bir adım önde bence

Antalyaspor’un kadrosu çok iyi bir kadrosu var. Benim zamanımda oynayan 7-8 oyuncu halen var. Genç oyuncularda var. Benim gelmem çok önemli değil kim gelirse gelsin Antalyaspor yukarı çıkacaktır. Belediye başkanımız bu işe el attı. İkinci yarı Antalyaspor’un üst sıralara çıkacağını düşünüyorum