Antalyaspor’dan 66 madalya!

Antalyaspor’dan 66 madalya!

Antalya Muratpaşa Belediyesi Süleyman Erol Yüzme Havuzu’nda, 13 Yaş ve Üzeri Ön Eleme Yüzme Müsabakaları düzenlendi. Giresun’da gerçekleştirilecek olan bir sonraki Türkiye Şampiyonası’na katılmak için özel antrenman yapan Antalyaspor’un Türkiye Şampiyonu ve rekortmeni sporcuları son dönemde katıldıkları yoğun müsabaka programı nedeniyle, yorgunluk yaşamamaları için bu yarışlarda dinlendirildi. Antalyaspor Yüzme Takımı, bu müsabakaya 13, 14 ve 15 yaş grubundaki diğer 25 sporcu ile katılım sağladı. Buna rağmen bu yaş gruplarında en çok dereceye giren sporcu sayısına sahip kulüp olarak, Antalyaspor bir kez daha en başarılı takım olarak dikkat çekti.

HER YAŞ GRUBUNDA BİRİNCİLİK

Müsabakalarda, 13 yaş grubunda Antalyaspor 12 birincilik, 8 ikincilik, 12 de üçüncülük elde ederek, 2’nci Fenerbahçe ve 3’üncü Antalya GSK’nin önünde ilk sırada yer aldı. 14 yaş grubunda 9 birincilik, 6 ikincilik, 2 de üçüncülük alan Antalyaspor yüzme takımı birinci olurken, Fenerbahçe ikinci, Nil Spor Kulübü üçüncü oldu. 15 yaş grubunda ise 5 birincilik, 8 ikincilik, 4 de üçüncülük kazanan kırmızı beyazlı yüzücüler birinci sırada yer alırken Fenerbahçe ikinci, Kocaeli Yıldızlar takımı da üçüncü sırayı elde etti. Antalyaspor, müsabakalar sonucunda toplamda 26 birincilik, 22 ikincilik, 18 de üçüncülük elde etti.

ZORLU ŞARTLARDA BAŞARI

Antalyaspor Yüzme ve Sutopu Şube Koordinatörü Murat Yılmaz, sporcular, aileleri ve antrenörlerini bu zorlu pandemi şartlarında azimle, hırsla çalışarak elde ettikleri dereceler nedeniyle kutlarken, “Yakalanan başarılardan dolayı kulübümüzü gururlandırdıkları için bir kez daha kutlar, sağlıklı ve başarılı güzel bir gelecek dileriz. Doğru yoldan ayrılmadan hedeflerimize doğru ilerliyoruz” dedi.