Öztürk ve ekibinden muhteşem performans! 14 ayda…

Öztürk ve ekibinden muhteşem performans! 14 ayda…

Olağanüstü genel kurula sayılı günler kala Antalyaspor’da henüz resmi bir başkan adayı çıkmazken, Ali Şafak Öztürk döneminde oluşturulan sistemin başarısı dikkat çekiyor. 2021 yılında yenilgi almayan 2 takımdan birisi olan Antalyaspor, 1 Ocak 2020 tarihinden bu yana ortaya koyduğu performansla da dikkat çekiyor.

1.58 PUAN ORTALAMASI

Son 14 ayda tarihinin en başarılı dönemlerinden birisini geçiren Antalyaspor, Süper Lig ve Türkiye Kupası’nda çıktığı 51 maçta önemli bir başarı ortaya koydu. Aynı dönemde Türkiye Kupası’nda 2 kez yarı final gören Kırmızı-Beyazlılar, toplamda sadece 10 mağlubiyet aldı. 20 karşılaşmada ise rakiplerini eli boş gönderen Akrep, 21 mücadeleden ise eşitlikle ayrılırken, 1.58’lik puan ortalaması yakaladı.

Antalyaspor sportif olarak başarılı dönem geçirirken aynı zamanda özellikle bu sezon 23 yaş altında en fazla futbolcu oynatan kulüp oldu. Kırmızı-beyazlı takım genç oyuncuları da sportif başarı ile birlikte Türk futboluna kazandırdı.

Kırmızı-Beyazlılar aynı dönemde 74 kez gol sevinci yaşarken, 59 kez de topu kendi ağlarından çıkardı.

Başkan Ali Şafak Öztürk’ün profesyonel ekibi, kongre gününe kadar görevine devam edecek. Kongreden sonra devir işlemleriyle birlikte profesyonel ekibin görevlerinden ayrılacağı öğrenildi.