Antalyaspor’u zor günler bekliyor

yazar

Geçen hafta Antalyaspor Yönetimi’nin Samuel Eto’o’yu süresiz kadro dışı bırakmasını ele aldım.

Kimsenin Antalyaspor’un üzerinde olmadığını ve alınan kararın kısmen doğru olduğunu ifade ettim.

Ancak yönetim kurulunun, Eto’o’nun sosyal paylaşım sitesinden yaptığı açıklamalarını sorgulaması gerektiğini söyledim. Yani Eto’o’yu çağırıp görüş aldıktan sonra bu kararı vermelerinin doğru olacağını yazdım. Maalesef yönetim önce kadro dışı bıraktı, sonra kendisinden savunma istedi. Tabi süreç yanlış yerden yönetilince geri adım atılmak zorunda kalındı. Başkan Ali Şafak Öztürk, dün Eto’o’nun affedildiğini açıkladı. Haliyle bir haftada ne değişti de böyle bir karar alındı diye sormak gerekir. Bir hafta içinde alınan iki önemli karar bana göre Antalyaspor’a yarar değil zarar verdi. Profesyonel kulüplerde bu tür tutarsızlıklar kabul görmez. Doğru da değil.

Gelelim bir başka konuya.

Uzun zamandır Antalyaspor’un gelecekte sıkıntı yaşayacağını söyledik. Eski yönetimin hovardaca harcamalarının kırmızı beyazlı takımı sıkıntıya sokacağını belirttik. Dün bir kez daha öğrendik ki Antalyaspor’u kötü günler bekliyor.

İlk şok haberi Başkan Öztürk verdi. Öztürk, eski başkan Gültekin Gencer döneminde gerçekleşen, menajerliğini Metin Kokrmaz’ın yaptığı Oktay Delibalta transferinde yaşanan usulsüzlükler nedeniyle Mersin İdmanyurdu kulübünün yaptığı şikayet üzerine Antalyaspor’a 2 dönem transfer yasağı geldiğini açıkladı. Buna göre Antalyaspor devre arasında ve önümüzdeki sezon yaz döneminde transfer yapamayacak. Bu da sıkıntılı bölgelere takviyeler yapılamayacağı anlamı taşıyor. Zaten yeterince transfer yapamayan kırmızı beyazlı takım, alınan bu kararla iyice köşeye sıkışacak gibi.

Yine üstüne basa basa açıkladığımız ve bu nedenle hedef tahtasına oturtulduğumuz mali kriz olayı da dün Antalyaspor yönetiminin ajandasında vardı. Yönetimin yaptığı açıklamaya göre Antalyaspor’un borcu 150 milyon değil, tam tamına 189 milyon TL’dir. Bu rakam küçümsenmeyecek bir rakam. Maalesef kırmızı beyazlı takım bu konuda da büyük sıkıntı yaşayacak.

Uzun lafın kısası yukarıda da belirttiğim gibi Antalyaspor’u çok zor bir süreç bekliyor. Krizi iyi yönetemeyen bir ekibin bunun üstesinden nasıl geleceği ise merak konusu.


Şifa Çiçek / Akdeniz Manşet