Antalyaspor’un 14’lük yıldız adayı

Antalyaspor’un 14’lük yıldız adayı

Türk futboluna ve Antalyaspor’a kazandırdığı genç futbolcularla dikkat çeken Sedat Karabük, bu kez 14 yaşındaki genç futbolcu için düğmeye bastı.

Bugüne kadar Emre Akbaba, Emrah Başsan, Bahadır Öztürk, Doğukan Sinik, Paul Mukairu gibi isimleri kazandıran Antalyaspor Futbol Direktörü Sedat Karabük’ün yeni prensi bu kez sadece 14 yaşında. Osmanlıspor formasıyla U14 Gelişim Ligi’nde gösterdiği performansla dikkat çeken Emre Uzun, geleceğin yıldızı olarak Kırmızı-Beyazlı formayı sırtına geçirdi.

24 maçta 17 gol

2005 yılında Almanya’nın Hannover kentinde doğan ve futbola 2016 yılında Sakarya’nın Arifiye Atılganspor’da başlayan Emre Uzun, Aslan FK forması giydikten sonra 2017 yılında Osmanlıspor’a transfer oldu. 10 numara mevkiinde görev alan Emre Uzun, U14 Gelişim Ligi’nde çıktığı 24 maçta 17 kez gol sevinci yaşayarak pek çok takımın dikkatini çekti.

Sedat Karabük ısrarcı oldu

Birçok takımın listesinde yer alan Emre Uzun’un transferinde Sedat Karabük’ün ısrarcı olmasının Antalyaspor’a gelmesinde etkili olduğu öğrenildi. Ailesiyle birlikte Antalya’ya yerleşen Emre Uzun, bu sezon ilk kez U15 Gelişim Ligi’nde şans buldu. 4 maça çıkan 14 yaşındaki futbolcu, henüz kadar skora katkı sağlayamadı.  KORAY GEÇGEL