Antalyaspor’un başı belada

Antalyaspor’un başı belada

Mali anlamda büyük sıkıntı çeken Antalyaspor’da maaşlarını düzenli alamayan futbolcular, birer birer. sözleşmelerini fesih ederken, Kırmızı-Beyazlıların borç yükü de her geçen gün artıyor.

Antalyaspor’da ilk olarak devre arasında İsveç’in Hacken takımına kiralanan Moestafa El Kabir sözleşmesini fesih ederken, Milan Jevtovic ve Johan Djourou da bu yolu takip eden futbolcular oldu. Antalyaspor’un en çok bonservis getirisi beklediği futbolcuların kulübü terk etmesinin ardından yönetimin planları suya düşerken, büyük de bir sorunla karşı karşıya kaldı.

El Kabir ve Djourou’nun birer, Milan Jevtovic’in de iki yıllık sözleşmesinin bulunduğu Antalyaspor’un, bu kalan sürelerin ücretlerini de futbolcularına ödemek zorunda kaldı.

Şu an İsviçre Milli Takımı’yla Dünya Kupası’nda bulunan Johan Djourou 1.1 milyon Euro, Moestafa El Kabir 750 bin Euro ve Milan Jevtovic de 350 bin Euro yıllık ücret alırken, futbolcular bu parayı sözleşmelerini fesih ederek hak etmeyi başardı. Milan Jevtovic’in iki yıllık sözleşmesi bulunduğu için alacağı ücret 700 bin Euro’yu bulurken, Kırmızı-Beyazlılar bu 3 futbolcuya 2 milyon 550 bin Euro ödemeye mahkum oldu.

Euro’nun 3.2 TL olduğu dönemde yapılan bu transferler aynı zamanda son zamanlarda dövizin artması ve Euro’nun 5.3 TL’yi geçmiş kırmızı-beyazlı kulübün geleceğinde önemli bir sorun olarak önüne çıkması bekleniyor.

Şu anki kur ile sözleşmesini fesih eden futbolculara Antalyaspor’da oynamadan 13 milyon 591 bin TL ödeme yapmak zorunda olan kırmızı-beyazlı kulüp döviz artması ile bu miktarın daha da artabilir.

Söz konusu futbolcular sözleşmelerindeki paraları almak için Fifa’ya giderse bir kaç yıl sonra Antalyaspor’un karşısında bu dosyalar çıkacak.