Antalyaspor’un göğüs sponsoru CIP Travel kimin, nedir, ne iş yapar?

Antalyaspor’un göğüs sponsoru CIP Travel kimin, nedir, ne iş yapar?

CIP Travel nedir? Turizm sektörünün önemli firmalarından biri olan CIP Travel, Antalyaspor’a sponsor oldu. Turizm sektöründe önemli bir yer edinen CIP Travel’in sahibi ve genel müdürü Halil Tayfur’un katkılarıyla Kırmızı-Beyazlıların göğsünde yer aldılar. Antalyaspor taraftarları ise bu gelişme üzerine CIP Travel ve Halil Korkut hakkında detayları merak ediyor. Peki, CIP Travel nedir, kimin, ne iş yapar? Halil Tayfur kimdir, kaç yaşında? İşte detaylar…

CIP Travel nedir, ne iş yapar?

Kazakistan, Rusya ve diğer BDT ülkelerinden zengin turistleri Antalya’daki lüks tesislerde konaklattıran CİP Travel, bu ülkelerde seyahat satan 450 acente temsilcisini Antalya’ya davet etti. Mardan Place Oteldeki gecede misafirlerini ağırlayan CİP Travel yetkilileri, acente temsilcileri ile Antalya’da sattıkları otellerin yöneticilerini de bir araya getirdi.

Acente temsilcileri, sattıkları Antalya ürününü yerinde görmekten büyük mutluluk duyduklarını, bundan sonra bu ürünü daha çok severek satacaklarını belirttiler.

Antalyaspor’a sponsor olan CIP Travel ‘in internet adresi

Antalyaspor’a Kasımapaşa maçında forma sponsoru olan ve çeşitli branşlara da önemli sponsorluklar yapmak beklenen CIP Travel’in internet adresi :> cip-service.com

CIP Travel Şirketi hakkında…

CIP Travel’in resmi internet sitesinde şirket hakkında şu ifadelere yer verilmiştir:

CIP Servis Seyahat Acentası 2008 yılında kuruldu. Yaklaşık 8 yıldır, Türkiye’deki seyahatlerinde VIP konukları ile buluşuyor ve onlara eşlik ediyoruz.

Tüm BDT ülkelerinin tur operatörleri ile işbirliği yapmaktayız ve Kazakistan’ın turizm pazarında satışları №1’dir.

2008 yılında CIP Servis Seyahat Acentası ekibi 500 misafiri karşıladıysa, 2015 yılında 30.000 kişiye yüksek kalitede dinlenme imkanı sağladık!

2013 yılında net konuşmuştu

CİP Travel’in sahibi ve Genel Müdürü Halil Tayfur,  Kazakistan Rusya Ukrayna, Ermenistan, Türkmenistan. Kırgızistan Gürcistan, Tacikistan gibi ülkelerden 2013 yılı içinde 27 bin üst segment turist getirdiklerini söyledi.

CİP Travel’in sahibi Halil Tayfur, CİP Travel’in 5.ci kuruluş yıldönümü nedeniyle Mardan Place Otelde basın mensuplarına yaptığı açıklamada, CİP Travel’i 5 yıl önce kurduklarını hiç durmadan çalıştıklarını, her senenin olağan üstü rekorlar kırarak geçtiğini belirtti. Tayfur, ”Bu sene özellikle çok yoğun ve stresli geçmesine rağmen bunları atlatmak için de böyle bir organizasyon yaptık. Bu sene bunu Türkiye’de yapalım istedik. Türk misafirperverliğini burada göstermek istedik. 240 kişi yurt dışından geldi. Buradaki otelcilerle 450 kişi ile 5.ci yılımızı kutladık” dedi.

Antalya’da yüzde 60 oranında Kazakistan Rusya Ukrayna, Ermenistan, Türkmenistan. Kırgızistan Gürcistan, Tacikistan gibi ülkelerdeki üst segment misafirleri ağırladıklarını anlatan Tayfur, ”Sadece 5 yıldızlı otel satıyoruz. 64 tesis belirledik ve sadece bunları satıyoruz. Bu sene de 27 bin turist getiriyoruz Antalya’ya. Sadece Antalya’ya getiriyoruz. Antalya, Kundu, Belek ve Kemer’deki otellere getiriyoruz” diye konuştu.

CIP gibi bir yapıyı kurmanın çok zor olduğuna dikkati çeken Tayfur,  ”Bu yapıda misafirin her dediği bizim için emir gibidir. Parayı ödesin ödemesin hiç fark etmez. Zor bir segmente sesleniyoruz. Türk olmamız nedeniyle bu zor segment bizim için çok kolaylaşıyor. Çünkü misafirperverlik içimizde var. Bu misafirperverliğin tamamını işinize adadığınız zaman hiçbir sıkıntı yaşamıyoruz. Bu da bizim en önemli kuralımızdır” şeklinde konuştu.

2014 yılında 35 bin turist

2014 yılında 35 bine yakın turist getirmeyi hedeflediklerini vurgulayan Tayfur, şunları söyledi:

”Önümüzdeki sene 32 bin – 35 bin arasında turist getirmeyi planlıyoruz. Bizim sattığımız otelin en düşük değeri 200 dolardır. Buradaki otel partnerlerimiz bu yönde hizmet verdiğimizi artık biliyor. Bizden de bu segmentteki misafirleri talep ediyorlar. Önümüzdeki ve bundan sonraki seneler için Rusya ve Ukrayna tarafına ağırlık vermeye başlayacağız. Hedefimizi hep tutturduk. Bu saatten sonra tutmaması için bizim istemememiz gerekiyor. İnsanların kazandıkları para aldıkları oda için değil, bizleri tercih ettikleri için hizmet veriyoruz. İnsanlar geliyor ve biz her türlü hizmeti veriyoruz. Her kadın misafirimizi çiçekle karşılıyoruz. Bu bizim misafirperverliğimizden kaynaklanıyor.”

CIP Traveli iki arkadaşın Ali Tursunbayoğlu ve Halil Tayfur’un kurduğuna dikkati çeken Halil Tayfur, 10 yıl önce profesyonel olmayan otel rehberliği yaptıklarını, Transfermanlik yaptıklarını, O yıllarda böyle bir oluşumun olmadığını gördüklerini ve girişimde bulunduklarını, bunun içinde kendi misafirperverliğimizi göstermenin yeterli olacağını gördüklerini ve bunu uyguladıklarını kaydetti.

Müşteri porfoyünü ve segmenti değiştirmeyi düşünmediklerini dile getiren Tayfur, şöyle konuştu:

”Çünkü piyasada hakim operatörler ve bu işi iyi yapanlar var. Biz olmayan bir işi yapıyoruz. Avrupa pazarına girmeyi düşünüyoruz. Ama orada çoktan ağır taşlar yerini almış durumda. Rekabet çok ama zamanı gelince neden olmasın. Zengin turistin Antalya’ya ilgisini halen devam ediyor. Hiçbir değişiklik yok. Yalnız bunu daha da geliştirebiliriz. Bunun için de ülke imajımızı yükseltmemiz lazım. Bizde bunu yapıyoruz. İnsanlar 400 bin dolar verip Türkiye’de tatil yapabiliyor. Bizdeki muhteşem tesislerle donatılmış bir Antalya var. Bu çok önemli bir özellik. Ciddi manada güzel otelimiz var. Dünya ile yarışır otellerimiz var. Hiçbir eksikliğimiz yok. Sadece kendimizi iyi anlatıp bunu istemek gerekiyor.

Bodrum ve Çeşme için istek var. Özellikle Bodrum için. Bu konuda çalışmalar yapıyoruz. Bunu birden yapmamız kolay değil. Biz de istiyoruz ancak belli kriterleri oluşturmamız gerekiyor. Bunları sağlamak için zamana ihtiyacımız var.”