Antalyaspor’un yeni transferi sakat mı?

Antalyaspor’un yeni transferi sakat mı?

Mali sıkıntı sebebiyle transfer yapmakta zorluk çeken Antalyaspor, ilk olarak Serdar Özkan’ı renklerine bağlarken, Bordeaux’tan Vukasin Jovanovic ile kiralık olarak prensip anlaşmasına vardı.

Fransız temsilcisinin anlaşmayı resmen duyurmasına karşın Antalyaspor cephesi sessizliğini korurken, ortaya çıkan detaylar da dikkat çekti. Geçtiğimiz sezonun devre arasında Ligue 1 ekiplerinden Bordeaux’tan La Liga temsilcisi Eibar’a kiralanan 22 yaşındaki futbolcunun sakatlık sorunu yaşadığına vurgu yapıldı.

Son maçına 209 gün önce çıktı
Yarım sezon Eibar’da görev almasına karşın hiçbir resmi maça çıkamayan Jovanovic’in henüz sakatlığını tam olarak atlatamadığı iddia edildi. Geçtiğimiz Aralık ayında Bordeaux forması giydiği dönemde sakatlanan ve Eibar’a bu şekilde transfer olan Sırp futbolcu, son maçına da 17 Aralık 2017’de (209 gün önce) Bordeaux formasıyla Nizza karşısında çıktı. Dizinden sakatlanan genç savunma oyuncusunun gelecek sezona hazır olup olamayacağı ise merak konusu oldu.

Yıllık maliyeti 650 bin Euro
Sakatlıklarla ilgili sorun yaşayan Jovanovic’in Bordeaux’tan aldığı ücret de dikkat çekiliyor. Yıllık 650 bin Euro kazandığı belirtilen Jovanovic’in gelecek sezonki alacaklarının tamamının da Antalyaspor tarafından karşılanacağı öne sürüldü.

AJANSSPOR / KORAY GEÇGEL