Antalya’ya şehit ateşi düştü

Antalya’ya şehit ateşi düştü

TSK’nın yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin’de arama tarama faaliyetleri sırasında teröristlerin kaçarken tuzakladığı el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit düşen sözleşmeli er Muhittin Talha Çalışkan’ın şehadet haberi Antalya’daki ailesine verildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin’de arama tarama faaliyetleri sırasında teröristlerin kaçarken tuzakladığı el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan 3 askerden 22 yaşındaki sözleşmeli er Muhittin Talha Çalışkan’ın acı haberi, Kepez ilçesi Çamlıbel Mahallesi’nde bulunan baba ocağına ulaştı. Acı haber, ev hanımı anne Melek Çalışan’a Kepez Kaymamamı Hamdullah Suphi Özgödek ve askeri yetkililer tarafından verildi. Haberi alan ailenin uzun süre kapıyı açmadığı öğrenildi.

Bucak’ta toprağa verilecek

Haberi alan aile fertleri ve yakınları büyük üzüntü yaşarken, bekar olan şehit Muhittin Talha Çalışkan’ın ailenin 3 çocuğundan en büyüğü olduğu ve izinli olarak bir ay önce ailesine ziyarete geldiği bildirildi. Haberin duyulmasının ardından çok sayıda vatandaş başsağlığı dilemek için şehidin Çamlıbel Mahallesi’ndeki evine akın etti. Şehidin evine ve sokağa Türk bayrakları asılırken, şehadet haberini vermek üzere ikamette bulunan bir sağlık görevlisinin gözyaşlarını tutamadığı gözlendi. Öte yandan şehidin Aile ve Sosyal Politikalar Antalya İl Müdürü Abdullah Çalışkan’ın amcasının oğlu olduğu belirtildi. Şehidin cenazesinin Burdur’un Bucak ilçesinde toprağa verileceği öğrenildi.

(Akdeniz Manşet)