Avrupa yolunda!..

Antalyaspor, kendi sahasında şampiyonluk kovalayan Başakşehir’e son dakika golüyle 1-0 mağlup oldu, bazı fırsat düşkünleri anında kaflarını kumdan çıkartıp, Teknik Direktör Rıza Çalımbay’a teknik adamlık dersi vermeye kalktı.

Takımı 2 puanda alıp, 44 puan toplatan sanki Rıza hoca değilmiş gibi, “Geriye yaslandırılıp, 2 maç kazanmaktan” dem vuranlar dahi oldu.

Çok değil bir hafta sonra aynı Antalyaspor, aynı Teknik Direktörü Rıza Çalımbay ile gitti, Fenerbahçe’yi kendi evinde dize getirip geldi.

Sonra ne mi oldu?

O fırsat düşkünleri, takımın tökezlemesi için apartta bekleyenler var ya hani.,

Mecburen yine kafalarını kuma gömmek zorunda kaldılar.

Kırmızı beyazlı ekip, Avrupa yolunu kovalarken, önemli bir engeli aşarak, bu yoldan dönmeyeceğini bir kez daha kanıtladı.

Fenerbahçe maçı dönüşü bazı dostlar, uçakta üzerlerinde sarı lacivertli formalarla Antalya’ya dönmekten olan Antalyalılar ile rastlaşmış. Kimilerinin yüzü kızarmış, bazıları da pişkinlik sergilemiş.

Her kişinin yaşadığı şehrin takımı dışında özellikle üç büyükler arasından sempati duyduğu her hangi bir kulüp mutlaka vardır.

Gayet doğal..

Misal kendim..

Çocukluğumuzda başarısıyla sevinip, başarısızlığıyla üzüldüğümüz takım tabi ki oldu. Ancak, bu yaşımıza kadar üzerimize kırmızı beyaz dışında ne bir forma giymişliğimiz, ne de boynumuza atkı takmışlığımız vardır..

Hatta geçen Pazar günü 2. Lig’e yükselmek için Altay ile baraj maçı oynamak üzere Antalya’ya gelen Antalyasporlu taraftarların, “Kardeş kulübümüz” dediği Kocaelispor taraftarlarının verdiği, yeşil siyahlı atkıyı bile sadece hatıra olsun diye alıp bir köşeye koydum.

Kocaelispor demişken…

Antalya’ya gelen Körfez ekibinin yaklaşık 400-500 dolayındaki taraftarları, namı değer Kokoreççi Hilmi Bulut, Konyaaltı’ndaki mekanında saatlerce ağırladı.

Köfte, kokoreç ve içecekler ikram etti.

“Antalyalılar olarak Kocacelispor ile biz sözde değil özde kardeş kulübüz” mesajlarının tabiri caiz ise daniskasını verdi..

Kokoreççi Hilmi bir Antalyalı olarak, ev sahipliğinin en güzel örneklerini sergiledi. Kendisini takdir etmemek nankörlük olurdu..

Cumartesi günü sahamızda Bursaspor ile oynayacağız..

Yeşil beyazlı ekip zor dönemden geçiyor.

Nitekim sahasında haftalardır maç kazanamadığı gibi, deplasmanlardan da farklı mağlubiyetlerle dönüyor.

Ancak bu durum asla ve asla kimseyi aldatmasın. Bana göre Antalyaspor, deplasmanda 1-0 kazanıp geldiği Fenerbahçe karşılaşmasından çok daha zor bir müsabakaya çıkacaktır. Zira, Bursaspor kırmızı beyazlı ekibimize, Antalyaspor da Bursaspor’a hep ters gelen rakip olmuşlardır.

Geride bıraktığımız 31 hatalık maratonda olduğu gibi, aynı ciddiyet ve düzen içerisinde Cumartesi günkü maça çıkıp, gereği yapılmalıdır.

O da Avrupa yolunda güzel futbol ve galibiyet demektir..

Alınacak üç puan o yolu ciddi şekilde yarılandığının habercisi olacaktır.

(Vedat Gürhan / Akdeniz Manşet)