Aytaç Altay: 3-4 transfer daha yapacağız

Aytaç Altay: 3-4 transfer daha yapacağız

İki devre hazırlıklarını sürdüren Antalyaspor’da Asbaşkan Berkay Bahar ve Futbol Şube Sorumlusu Aytaç Altay, Koza TV’de ekranlara gelen Kale Çizgisi’nde Koray Geçgel’in konuğu olurken, gündeme dair birçok konuyla ilgili olarak bilgi verdi.

Transfer çalışmalarıyla ilgili olarak bilgi veren Futbol Şube Sorumlusu Aytaç Altay, taraftara müjdeyi verdi. Altay, “3-4 transfer yapacağız. Stoper, forvet, kanat ve 6 ile 8 numara oynayabilecek futbolcu transferi yapmak istiyoruz. 1-2 oyuncuyla yüzde 80-90 oranında anlaştık. Taraftarımıza müjdeli haberi en kısa sürede vereceğiz” ifadelerini kullandı.

Antalyaspor Kulübü Derneği ve Antalyaspor Vakfı Başkanı Fikret Öztürk’ün, geçtiğimiz haftaya damgasını vuran açıklamasıyla ilgili olarak konuşan Berkay Bahar, yanlış anlamanın yaşandığını söyledi. Fikret Öztürk’ü iyi tanımak gerektiğini söyleyen Bahar, “Bizim en zor zamanımızda babacan tavrıyla bizi cesaretlendiren önemli bir figür aslında. Bize çok büyük destekleri var. Fikret Öztürk’ün söylemek istediği şey; Biz kavganın tarafı olmayız, biz kavgadan beslenmeyiz, kavganın olduğu yerde biz olmayız demek istedi. Biz kimsenin hakkını yemeyiz, kimseye de hakkımızı yedirmeyiz. Birtakım insanlar buradan beslenmeye çalışıyor. Taraftarımızla araya girmeye çalışılıyor, buradan kimseye ekmek çıkmaz. Biz her zaman taraftarımızın yanındayız” dedi.

“Başkan bilerek sessiz kaldı”

Antalyaspor Kulübü Başkanı Ali Şafak Öztürk’ün bir süredir sessiz kalmasıyla ilgili olarak da konuşan Bahar, “Ali Şafak Öztürk, çok zor ve yoğun bir yaz dönemi geçirdi. Türkiye’nin tanıtımı anlamında önemli projelere imza attı. Rahatsızlığı vardı, ameliyatını erteledi. Ankaragücü maçından önce sıkıntıları artmıştı. Doktorların tavsiyesiyle üst solunum yollarıyla ilgili operasyon geçirmesi gerekiyordu. Başkan, ameliyatının 3. gününden itibaren bizimle birlikteydi. Bence, sessiz kalmasının gerekçelerinden birisi de ortamı görmek istemesiydi. Kimler ne yorumlar yapacak, tabela yorumcuları neler yazacak onları görmek istedi. Hem taraftarımızı rahatlatan hem de itibare cellatlarına güzel bir cevap verdiğini düşünüyoruz. Başkanımız, bizimle ve bizimle olmaya da devam edecek” diye belirtti.

“Reklam yapmıyoruz”

Kendilerinin reklam yapma konusunda yetersiz olduklarını söyleyen Bahar, “Yönetim Kurulu’yla ilgili ortalıkta görülmüyorlar gibi yorumlar oluyor. Biz belki bu konuda bir hata yapıyoruz, az reklam yapıyoruz. Ali Şafak Başkan, Fikret Başkan ve yönetim kurulumuz çok ciddi çalışmalar yapıyoruz. Antalya BB Başkanı Muhittin Böcek ile çok önemli projeler arifesindeyiz” ifadelerini kullandı.

Borç 450 milyon TL civarında

Kırmızı-Beyazlı kulübün mevcut borcuyla ilgili olarak da konuşan Berkay Bahar, “Kur farklarından dolayı, şu anda borcumuz 430 – 450 milyon TL arasında değişiyor. Antalyaspor’un borcunu eritmek için birtakım yollar zorlanıyor. Birçok başkan geldi geçti, bunlardan birisi de benim dayım Halim Horasan… Babam çok uzun zaman futbol şube sorumluluğu yaptı. Antalyaspor’a kalıcı gelir sağlayan hiçbir yönetim olmadı. Bu bize nasip oldu. Bir önceki yönetimde benzin istasyonu alındı ve o gün satıldı” sözlerini kullandı.

“Türk futboluna açılım sağladık”

Süper Lig’de harcama limitini oransal olarak en çok yükselten kulüp olan Antalyaspor’da Asbaşkan Berkay Bahar, bu başarının hikayesini de anlattı. Osman Demren’in bu anlamda büyük bir çalışma yaptığını ifade eden Bahar, şu ifadeleri kullandı: “Vakıflar Bankası Eski Genel Müdür Yardımcısı Osman Demren, yönetim kurulu üyemiz. Çok ciddi bir çalışma yapıldı. 3 ay boyunca Atilla Vehbi Konuk Tesisleri’nde kamp kuruldu diyebilirim. Çok ciddi finansal hesaplamalarla çalışmalar yapıldı. Türk futboluna inanılmaz bir açılım sağlandı. Birçok kulüp orada bizi izledi. Harcama limiti, 23 milyonken limit aşımı sınırıyla birlikte 80 milyon TL’ye ulaştı.”