Babası artık hep O’nunla

Babası artık hep O’nunla

Devre arası kampını tamamlayan Antalyaspor’da Doğukan Sinik’in göğsündeki dövme dikkat çekti. 1999 yılında doğan ve 15 yaşında babasını kaybeden Doğukan Sinik, çok sevdiği babasının fotoğrafını artık göğsünde dövme olarak taşıyor.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun resmi yayın organı Tam Saha’ya verdiği röportajda “Babamın öldüğü gün büyüdüm” diyen Doğukan Sinik’in Antalyaspor serüveni hareketli başlarken, babasının o dönemdeki destekleri de yetenekli futbolcunun Kırmızı-Beyazlılara kazandırılmasında etkili oldu.

Kemerspor’da kiralık olarak forma giydiği dönemde bir TV programında yaşadıklarını dile getiren genç futbolcu, şu ifadelerle Fenerbahçe ve Beşiktaş’ın kapısından döndüğünü anlattı:

“O dönem Beşiktaş ve Fenerbahçe beni istiyordu. Önce Fenerbahçe’nin Dereağzı Tesisleri’ne gittim. Fenerbaçe’yle 1 hafta antrenmanlara çıktım. Hazırlık maçında da oynadım. Maç bittikten sonra beni, Beşiktaş’ın Nevzat Demir Tesisleri’ne götürdüler. Orada da antrenmanlara çıktım. Bu iki takımdan birisine transfer olacakken Sedat Karabük, babamla iletişime geçerek Sadi Sincanlıoğlu ve Ali Yılmaz’ın da katkılarıyla Antalyaspor’a geldim. Fenerbahçe ve Beşiktaş da yetiştirme bedelim olan 25 bin TL’yi Şimşekspor’a vermeye hazırken, Antalyaspor’u tercih ettim.”

Eto’o: 50-60 milyon Euro değerinde olacak

Bir dönem Samuel Eto’o’yla aynı formayı terleten genç futbolcu, Kamerunlu yıldızın da övgülerini almayı başardı. Eto’o’nun, “50- 60 milyon Euro değerinde bir isim olacak” dediği 21 yaşındaki futbolcunun adı; halen Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor gibi takımlarla anılıyor.

Ali Yılmaz devreye girdi

Doğukan Sinik’in Antalyaspor’a transferi sırasında Hasan Akıncıoğlu döneminde 2. Başkanlık görevini yapan Ali Yılmaz, Yusuf Şimşek’in sahibi olduğu Şimşekspor tarafından oyuncunun Fenerbahçe’ye verilmek üzere olduğunu öğrendikten sonra devre girmiş Doğukan için girişimlerini yapmıştı.

Ali Yılmaz, dönemin Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek’i de devreye sokarak Şimşekspor’un direncini Fenerbahçe ısrarındaki direncini kırdı, ardından Doğukan’ın babasıyla görüşerek transferini Antalyaspor’a gerçekleştirdi. Ali Yılmaz’ın, o dönemde Doğukan’ın babasının transfere yaklaşımı ve katkılarından dolayı da iş imkanı sunduğu da öğrenildi.

Antalyaspor’a transfer olurken babasının da desteğini alan genç futbolcu, sezon başı yaptırdığı dövmesini gururla göğsünde taşıyor.