Bahadır ve Ufuk değerlerini 4’e katladı

Bahadır ve Ufuk değerlerini 4’e katladı

Süper Lig’de son iki haftada aldığı galibiyetle yükselişe geçen Antalyaspor’da kadro değerinde de güncelleme yapıldı.

Transfermarkt’ın verilerine göre Ufuk Aksoy, Bahadır Öztürk ve Serdar Özkan değerini yükseltirken, Fredy, Gelson Dala ve Gustavo Leschuk ise değer kaybetti. Sezon başından bu yana Kırmızı-Beyazlıların vazgeçilmezi olan Bahadır Öztürk ve Ufuk Akyol en dikkat çeken isimler oldu. Her iki futbolcu da değerini 4 katından daha fazla artırmayı başardı. Ekim ayına kadar 150’şer bin Euro değer verilen Bahadır Öztürk ve Ufuk Akyol’un güncellemeyle birlikte 650 bin Euro’ya ulaştı. Değer yükselten diğer isim Serdar Özkan da 200 bin Euro’dan 350 bin Euro’ya ulaştı.

Gustavo değer kaybetti

Kırmızı-Beyazlılarda Shaktar Dontsk’ten transfer edilen Gustavo Leschuk ve Sporting Lizbon’dan kiralanan Gelson Dala ile birlikte Fredy değer kaybeden isimler oldu. Gustavo; 1.8 milyon Euro’dan 1.5 milyon Euro’ya, Gelson Dala; 1.5 milyon Euro’dan 1.3 milyon Euro’ya ve Fredy de 1 milyon Euro’dan 850 bin Euro’ya düştü.

En pahalısı Doğukan Sinik

Yaşanan bu değişikliklerin ardından takımın en değerli ismi de Doğukan Sinik oldu. Daha önce Gustavo ile zirvede yer alan genç futbolcu, böylece 1.8 milyon Euro ile tek başına listenin en üstüne yerleşti. Kırmızı-Beyazlılarda ikinci sırada Gustavo ile birlikte 1.5 milyon Euro ile Nazım Sangare yerini aldı.

Doğukan en değerli 44. yerli

Doğukan Sinik ayrıca en değerli Türk futbolcular arasında 44.basamakta kendisine yer buldu. Başarılı futbolcu, ayrıca Süper Lig’in de en değerli 93, 1999 doğumlu futbolcular arasında da dünyada 175.sırada bulunuyor.