Barış Ertül : “Fikret Orman gözüktüğü gibi biri değil”

Türkiye’nin ilk ve en büyük spor radyosu olan ve ulusal yayında yer alarak Antalya’da da 88.0 frekansında bulunan Radyospor’da, Antalyaspor, Eto’o, Beşiktaş arasında yaşanan konular hakkında değerlendirmelerde bulunuldu.

Sabah Sporu programında Radyospor Genel Müdürü Barış Ertül’ün yaşananlar ile ilgili açıklaması şöyle;

“Koskoca Beşiktaş’ın başkanı, çıkıp kulüp söylemi üretmez. Çıkıp mikrofona böyle konuşmaz. İki çift lafın varsa ya telefonla arar söylersin ya da yüzyüze konuşursun orada. Senin devamlı görüştüğün insanlar bu kişiler, aranda hallet, hangi üslupla, hangi samimiyetle, hangi tonda haledeceksen hallet. Kulüp başkanı olarak çıkıp, biz ergen ağzını 15 yaşındayken bıraktık diyip o ergen ağızıyla konuşursan, Fenerbahçe camiası, Antalyaspor camiası, Beşiktaş camiası, Galatasaray camiası gibi tüm camialar girer birbirlerine. Böyle işler bu üslupla kitlelere, mikrofonlara taşınmaz.

Size orda uygusunsuz, yakışıksız birşey yapmış olsalar bilir bunu yönetmenin yoku vardır. Koskoca Beşiktaş başkanına yakışan, “bize burda yakışıksız işler yapıldı, bizi küçük düşürmek istediler, güzellikler söyleseler daha iyi olurdu, canları sağolsun ama hoş değildi. gördüğümü muamele hoş değildi, belki bilmeyerekte yaptılar” demesi gerekirdi. Böyle yapsaydı Fikret Orman büyüdükçe büyürdü. Ama çıkıp adamlıktan madamlıktan bahsedersen, kendini küçük düşürürsün. Kendini acz içerisinde gösterirsin. Bir gün önce taraftar sosyal medyadan yazıyor tepki gösteriyor ertesin gün Beşiktaş kulübü başkanı konuşuyor. Sosyal medya, bir kulübün yönetimini belirlemez onun yolunu çizemez.

Murat Antalya’daydı, Ajansspor.com Genel yayın yönetmeni. Törenide yerinden ve yakından takip etti. Bunun iç yüzünü de en iyi bilen biridir.

Fikret Orman gözüktüğü gibi biri değil. Ağır adam olmak istiyor ama olamıyor. Ergen muhabbetlerini Aziz yıldırım ve diğerlerini bırakmak istiyor ama olamıyor, çünkü içi Aziz Yıldırım onunda..

Murat Duymuş : “Olay tamamen spontane gelişti. Tesis açılışında 3000 kişi vardı ve çoğu kulübün başkanı, teknik direktörü vardı. Sadece Beşiktaş’ın idarecileri yoktu. Şenol Güneş giriş yaparken Antalyaspor taraftarı Eto’o tezahüratı yaptı. Ortada daha kimse yokken büyük bir baskı oluşmaya başladı. Eto’o tesislere geldiğinde konuşma alanına davet edildi. Belki planlama yarım saat bir saat önce yapılmış olabilir ama taraftarın büyük bir baskısı vardı. Sosyal medyada paylaşılan görselin sahte olduğunu yönetimden de teyit ettim. Taraftarın büyük baskısı vardı Eto’o konusunda. Ayrıca 50 milyon bütçeli tesisin açılışında taraftara müjde verilmek istendi bence.

Ayrıca benim bir tespitim var o gün Beşiktaş başkanından tepki olmadı sonradan sosyal medya olan tepkilerden sonra Beşiktaş başkanı konuşmak istedi. Sanki taraftarın baskısı ile kamuoyu rahatlatmak için Beşiktaş başkanı çok ağır ifadelerde bulundu. Benimde Beşiktaş başkanının olarak gözümden düşürdü bu hareketler.”

Barış Ertül : Koskoca Beşiktaş başkanı sosyal medyadan tepkiye göre, taraftarın gazını alayım, karizmamızı düzeltelim diye bu düzeyde söylemlerde bulunmaz. Başkan yön verir taraftara. Sizle rahat olun. Kimse Beşiktaş ile oyun oynayamaz dese yeter. Beşiktaş taraftarı tepkili, Başkan çık konuş, gürle. Böyle yönetim mi olur. Fenerbahçe, Galatasaray bunu yapto ama Yol bu yol değil. Sosyal medya, taraftar senin konuşmanı, ses tonunu, içeriğini belirlemez. Sen  eğer yöneticiysen, lidersen …