Başkan Gencer’den Etik Kuruluna cevap

Antalyaspor Kulübü Başkanı Gültekin Gencer, Yusuf Şimşek ile Karşıyaka Kulübü’nden istifasından 5 gün sonra imza attıklarını belirterek, ceza alabilecekleri bir konu olmadığına inandığını ifade etti

Yusuf Şimşek’e Karşıyaka Spor Kulübü’nde sözleşmesi devam ederken sözleşme teklif ederek genel etik yükümlülüğüne aykırı hareket ettiği nedeniyle Etik Kurulu’na sevk edilen Antalyaspor Kulübü Başkanı Gültekin Gencer, gerekçeli kararın henüz kendilerine ulaşmadığını anlattı.

Etik Kurulu’nun kınama ya da uyarı niteliğinde cezalandırma yapısı bulunduğunu aktaran Gencer, “Tahmin ediyorum ki 3 gün içerisinde Etik Kurulu gerekçede kayda değer bir durum bulursa savunma ister. Etik Kurulu toplandığında bizden de savunma isterlerse gönderilecek gerekçeli kararı göre 1 ay içerisinde savunmamızı yapacağız ve sonuca bağlayacaklar” diye konuştu.

Yanlış bir gerekçe

Yusuf Şimşek’in Antalyaspor ile anlaşma sürecinde kulübün ya da kendisinin herhangi bir ceza alacak durumu bulunmadığına dikkati çeken Gencer, “Gerekçede ne tür suç varsa onu okuyacağız ve böyle bir şeyin olmadığı yönünde düşüncelerimizi belirteceğiz. Bizim Etik Kurulu’na sevk edileceğimiz bir durum yok. Gerekçe o ise son derece yanlış. Etik Kurulu sözleşme tarihlerine baktığında soruşturmaya gerek duymayacağını düşünüyorum. Karşıyaka Kulübü’nden istifasından 5 gün sonra biz Yusuf Şimşek ile imza attık. Gerekçe buysa yanlış bir gerekçedir. Yusuf Şimşek ile imza attığımızda, Karşıyaka’dan istifa etmiş, kulüp de yeni hoca ile anlaşmıştı” dedi.

(Akdeniz Manşet)