Başkan Şafak Öztürk ve ekibine DARBE niyeti !!!

Son günlerde tribün gruplarının Antalyaspor A.Ş Başkanı Şafak Öztürk ve yönetimine karşı cephe alması dikkat çekerken Antalyaspor’da korkunç bir gerçek daha ortaya çıktı. Geçtiğimiz sezon sonunda Antalyaspor A.Ş’nin mali yapısının bozulması, menajerlerle olan ilişkiler sonrasında Gültekin Gencer yönetimi görevinden ayrılmış yerine de Şafak Öztürk başlanlığında yeni yönetim göreve gelmişti.

A.Ş’de bu yapılan değişiklik öncesinde A.Ş’nin hisselerinin %56’sına sahip olan Antalyaspor Kulübü Derneği seçimine gözler çevrilmişti. Mevcut Kulüp Derneği Başkanı Nafız Tanır, A.Ş’nin eski başkanı Gültekin Gencer’den aldığı destekle yeniden başkanlığa seçilmişti.

Nafız Tanır’ın yeni dönemde listesinde ise Gültekin Gencer’e yakınlığı ile bilinen bir çok ismin olduğu görülmüştü.

WHATSAPP GRUBU

Antalyaspor Kulübü Derneği’ne ait olan whatsapp grubuna yeni dönem listeye giren ve Gültekin Gencer’e yakınlığı ile bilinen isimler eklendi. Futbol takımının patronu olan Antalyaspor A.Ş’de ise sezon başında alınan kötü skorlar söz konusu whatsupp grubunda sıkça gündeme getirildi.

Dernek yönetiminde bulunan bazı isimler, “Antalyaspor futbol takımının halı harap. Acilen Antalyaspor kulup Derneği’nin ya ipleri eline alması yada acilen genel kurul kararı alıp kendini siyasetin elinde oyuncak bunlar imajını kirmasinin zamanı gelmiştir” diyerek darbe niyetinde oldukları ortaya çıktı.

Murat Süğlün tepki gösterdi
Söz konusu bu mesajda Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’e de imalı ifadeler yer alırken ilk tepki veren ise Antalyaspor Kulübü Derneği yönetim kurulu üyesi Murat Süğlün oldu ve whatsapp grubundan ayrıldı. Murat Süğlün’ün de arkasından mesajlar yazıldığı grupta görüldü. Süğlün’ün bu mesajlardan haberdar olduğu ve yakın çevresini bunu paylaşarak Kulüp Derneği’nin bulunduğu ortamdan rahatsızlığını dile getirdiği iddia edildi.

A.Ş yöneticisi ayak uydurdu
Whatsapp grubunda Vedat Gürhan’ın da hedef alındığı ortaya çıktı. Gürhan’ın sosyal medya hesabından Antalyaspor Kulübü Derneği Başkanı Nafız Tanır’a tepki gösterdi ve kulübü borç bataklığını girmesinin sorumlularından biri olduğu dile getirdi. Vedat Gürhan’ın bu mesajı whatsapp grubunda Gültekin Gencer’in yandaşları tarafından tepki gösterildi ve “Vedat Gürhan denen sarhoş adama cevap verilmesini arz ederim. Kulup başkanımıza edebsiz ve aşağılık tavrı nedeniyle” diyerek mesaj atıldı.

Atılan bu mesaja ise hem Dernek hem de A.Ş yöneticisi olan İsmail Bilal duyarlılık gösterdiği ortaya çıktı. İsmail Bilal’in, gazeteci Vedat Gürhan’ı arayarak, Nafız Tanır’ı savunup, koruduğu öğrenildi.

Söz konusu grupta Antalyaspor A.Ş başkanı Ali Şafak Öztürk’e ağır ifadeler bunlarla sınırlı kalmadı;

* 32 yaşındaki genç ve tecrübesiz arkadaşın yanında elpençe durarak ne oluyoruz?

* Orduspor’a yenildiğimizde ‘kupon yap başkan’ diye iftira atanların yeni başkanınızın bahis üzerine ticari şirketinin olması dahi olmayan onurunuzu rahatsız etmiyor mu?

* Ligin dibine çakılmayı bir kenara bırakın 2 maç üstüste yenildiğimizde bütün stad yıkılır şehir ayağa kalkardı?

* Birilerinin egosunun tatmininin taşeronluğuna gönüllü olacağınıza Antalya’ya ve Antalyaspor’a gerçek gönüldaş olsanız. Kendinize ve ailenize daha onurlu bir iş yapmış olursunuz.

* Bu takımı dernek yönetsin daha iyi olur.

Ağır ifadelerin artması, Dernek yönetimin ortaya çıkmasının ardından whatsapp grubunun kapatıldığı öğrenildi.