Beşiktaş – Antalyaspor maçı seyircisiz oynanabilir!

Beşiktaş – Antalyaspor maçı seyircisiz oynanabilir!

Beşiktaş ile Konyaspor arasında oynanan kupa maçında yaşanan vahim olaylar karşılaşmanın temsilcileri tarafından ayrıntılı bir şekilde rapor edildi.

Gazete Habertürk’ün haberine göre; Futbol Federasyonu’na gönderilen raporlarda Konyaspor taraftarlarının başta bıçak (kelebek) olmak üzere sahaya çok sayıda yabancı madde attığı yer aldı.

Bu doğrultuda hakem Fırat Aydınus’un maçı durdurmak zorunda kaldığı da belirtildi.

Raporlarda, “Sahaya atılan bıçak Quaresma tarafından hakem Fırat Aydınus’a verildi. Sahaya ayrıca çok sayıda yanıcı ve patlayıcı madde atıldı.

Maç sırasında Konyalı bir taraftar sahaya girmeye çalıştı. Maçın bitimi ile birlikte Konyasporlu taraftarlar tribündeki tel örgüleri aşarak sahanın içine akın ettiler.

Güvenlik önlemlerinin yetersizliği yüzünden üzücü görüntüler oluştu. Beşiktaşlı futbolcular, sahadaki Konyasporlu taraftarların arasında kaldılar. Her türlü vahim olay yaşanabilirdi. Facianın eşiğinden dönüldü” şeklinde ifade kullanıldı.

‘ÖNLEMLER YETERSİZDİ’
Stat kapılarının yanı sıra tribünde ve saha kenarında alınan önlemlerin her bakımdan çok yetersiz olduğu da ifade edildi.

Beşiktaş taraftarlarının bulunduğu bölümde de taşkınlıklar yapıldığı vurgulandı. Koltukların ve demir korkulukların kırılarak sahaya atıldığı da raporlara geçti.

KONYA’YA 2 KARTAL’A 1 MAÇ YOLDA!
Temsilci raporları doğrultusunda Beşiktaş ve Konyaspor bugün disiplin kuruluna gönderilecek.

(Habertürk)